Disney'in Peter Pan Filminin Başrolleri Belli Oldu

Disney'in Peter Pan Filminin Başrolleri Belli Oldu

İşte Peter Pan ve Wendy!

Çocukluğumuzun masallarını ilk olarak animasyon şeklinde bize sunan Disney, şimdi Peter Pan'ı da yeniden beyaz perdeye uyarlıyor. Live-action olarak izleyeceğimiz Peter Pan filminin başrol oyuncuları belli oldu. Variety'nin haberine göre Peter Pan'ı Alexander Molony, Wendy'i ise Milla Jovovich'in kızı Ever Anderson canlandıracak.

Filmde Peter Pan karakterini canlandıracak olan Alexander Molony'ı daha önce The Reluctant Landlord ve Claude yapımlarında izlemiştik. Wendy rolündeki Ever Anderson'ın ise daha önce hiç oyunculuk deneyimi olmadı. Bu yeni yüzün performansı, filmi merakla bekleyen sinemaseverleri daha da heyecanlandırıyor.

Peter Pan Filminin Yönetmeni Kim Olacak?

Filmin yönetmenliğini ise David Lowery üstlenecek. İlk kez 1953 yılında animasyon şeklinde izlediğimiz ve yıllar içerisinde Disney klasiği haline gelen ve J.M. Barrie'nin kitabından uyarlanan Peter Pan, Neverland adı verilen bir yerde hiç büyümeyen kayıp çocukları anlatıyor.

Disney Birçok Live-Action Uyarlama Yapacak

Peter Pan'ın live-action uyarlamasında önce Steven Spielberg imzasıyla Hook filmi, Joe Wright imzasıyla Pan filmi de beyazperdeye aktarılmıştı. Ancak pek başarılı olamamışlardı. Bu nedenle yeni uyarlamanın başarısı için hem oyunculara hem de yönetmen Lowery'e çok iş düşüyor.

Peter Pan dışında, Disney birçok yapımın da live-action ile yeniden uyarlamasını yapacak. Bu yapımların arasında Mulan, Küçük Deniz Kızı, Cruella, 101 Dalmaçyalı, The Jungle Book 2, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Pinokyo, Notre Dame'ın Kamburu gibi hepimizin sevdiği ve izlemeye doyamadığımız animasyonlar bulunuyor.

Yorumlar