Disney Resmen Fox'u Satın Aldı

Disney Resmen Fox'u Satın Aldı

Dünyanın en köklü stüdyolarından FOX; Disney tarafından satın alındı.

Yüz yıldan uzun bir süredir yapımlar üreten ve 20th Century Fox ya da kısa ismiyle Fox olarak tanınan stüdyo artık bağımsız değil. Son yıllarda hızla zenginleşip büyüyen, dünyanın sayılı en büyük stüdyolarını, serilerini, eserlerini satın alan Disney en sonunda Fox’u da bünyesine kattı. Disney’in Fox’u satın alması filmlerden dizilere hatta televizyon kanallarına kadar birçok şeyi etkileyecek.

 
Deadpool, Simpsons, Avatar serisi, Die Hard serisi, Buz Devri serisi, Family Guy, American Horror Story gibi dev yapımlar artık tam anlamıyla Disney’e ait. Netflix’e rakip olacak dijital seç izle platformu olan Disney+’ı dünya çapında hizmete sunmaya hazırlanan Disney; bu hamlesi ile birlikte hem yayınlayabileceği bir sürü içeriğe sahip oldu hem de artık birçok efsane serinin devamını Disney getirecek.
 

RYAN REYNOLDS’TAN GÖNDERME

İki filmi çekilen ve üçüncüsünün hazırlıkları sürdürülen Deadpool serisinin başrol oyuncusu Ryan Reynolds; Twitter hesabından Disney’e bir gönderme yaptı. Disney’in Fox’u satın almasının ardından Reynolds; Mickey Mouse şapkası ile okul servisine binmiş bir Deadpool fotoğrafı paylaştı. Bu durum Disney’e bir gönderme olarak yorumlandı. Disney; Deadpool serisinin +18 yapısının bozulmayacağını daha önce teyit etse de sinema dünyası bundan emin değil. Üstelik başrol oyuncusunun değişme ihtimali dahi konuşuluyor.
 

Yorumlar