Disney+ Türkiye'de Hizmete Girecek Mi?

Disney+ Türkiye'de Hizmete Girecek Mi?

Disney+ platformunun Kasım ayında hizmete gireceği ülkeler belli oldu.

Disney uzun bir süre önce Netflix’e rakip olabilecek hatta tahtından edebilecek bir platform üzerinde çalışmaya başlamıştı. Disney+ adını alacak olan platformun içerikleri de zamanla netleşti. En büyük koz olarak Marvel yapımlarını içerecek olan platformda Netflix’e kıyasla birçok ünlü film de yer alacak. Platform aynı zamanda ABD’de Hulu ve ESPN platformları ile ortak paket halinde satılacak. Disney+ platformunun hizmete gireceği ülkeler belli oldu.

 

Disney+ Başlangıçta Sadece 5 Ülkede Hizmet Verecek

Kasım 2019’da 300 film, 7000 TV programı bölümü ile hizmete girecek olan ve başta Marvel filmleri olmak üzere kütüphanesini hızla geliştirecek olan platform başlangıçta sadece 5 ülkede hizmet verecek. Maalesef ülkemiz bu ilk 5 ülke arasında yer almıyor. Bu ülkeler ABD, Kanada, Hollanda, Avustralya ve Yeni Zelanda olacak. Disney+ platformunun ülkemizde hizmete girip girmeyeceği bilinmiyor. Ancak Netflix’in elde ettiği başarıların ardından Disney’in de ülkemizi tercih etmesi kaçınılmaz gibi. Elbette sansür yasası bu konuda büyük bir caydırıcı.

Disney ve Marvel Filmleri Netflix’ten Çıkarılmıştı

2020 sonuna kadar bütün Avrupa’da hizmete girmesi beklenen ve 5 ülkede pilot uygulama yapacak olan Disney+ platformunun kurulacağı kesinleştikten sonra bir şekilde Disney şirketi ile bağlantısı olan bütün filmler ve diziler tek tek Netflix’ten kaldırılmıştı. Netflix’e en büyük darbeyi de Marvel filmlerinin kaldırılması vurmuştu. Bu yapımlar Disney+ platformunun açılışından itibaren izlenebilir olacak.
 

Yorumlar