Disney ve Marvel Filmleri Netflix'ten Çıkarılıyor

Disney ve Marvel Filmleri Netflix'ten Çıkarılıyor

Disney; Marvel yapımları da dahil kendi ürünlerini Netflix’ten çekiyor.

Netflix’e ve Netflix’e rakip olarak Amazon Prime’a rakip olacak olan Disney+ online streaming platformunun açılmasına artık ramak kaldı. Disney; kendi platformunu hizmete açmak ve kendi orijinal yapımlarını üretmek konusunda planlamalar yaparken bir yandan da Netflix’te bulunan mevcut içeriklerini kaldırıyor. Bilindiği üzere Disney+ duyurulduğunda Disney’in yaptığı ilk iş Netflix’te devam eden Marvel dizilerini bitirmek olmuştu. Bu diziler arasında Daredevil, The Punisher ve Iron Fist gibi yapımlar da vardı.

 

Marvel Filmleri ve Dizileri Artık Netflix’te Yer Almayacak

Disney’in kendi platformunu açmadan önce uygulayacağı tek politika dizileri durdurmak olmayacak. Yapılan yeni açıklamaya göre şu anda Netflix platformunda bulunan ve Disney’e ait bütün yapımlar tek tek kaldırılacak. Bu yapımların arasında Disney’in sahip olduğu Marvel yapımları da var. Artık Netflix üzerinden; Captain America, Doctor Strange, Guardians of Galaxy, Thor, Avengers, Star Wars, Coco, Moana, Güzel ve Çirkin, Dangal, The Jungle Book gibi yapımları izlemek mümkün olmayacak. Bu yapımlar için yeni adres: Disney+.

Netflix’e Büyük Darbe

Netflix dünya pazarında neredeyse tekel haline gelince ve de üstelik orijinal yapımları ile Oscar dahi kazanınca diğer büyük firmalar alelacele çözüm üretmeye çalıştılar. Amazon; Amazon Prime ile Netflix’in karşısına iddialı orijinal diziler ile geçerken Disney de Disney+ ile bünyesinde barındırdığı başta Marvel olmak üzere dev film ve dizi arşivini kullanacak. Netflix platformundan kısa süre içerisinde yüzlerce önemli film ve dizinin kalkması, bu yapımların ve çok daha fazlasının Disney+ üzerinden servis edilmesi ile birlikte Netflix’e bir darbe gelmesi bekleniyor.
 

Yorumlar