Dora The Explorer Animasyon Filminden İlk Kare Geldi!

Dora The Explorer Animasyon Filminden İlk Kare Geldi!

Nickelodeon’un ödüllü çocuk animasyon dizisinin beyaz perde uyarlaması olan Dora The Explorer filminin çekimleri başladı ve ilk karesi geldi.

14 sezon devam eden çizgi dizinin uyarlamasının yönetmenliği 11 Emmy, 4 kez BAFTA Ödülü’ne layık görülen James Bobin yapıyor. Filmin yönetmenliğini daha önce Michael Bay’in yapacağı iddia edilmiş ancak Bay kendi sitesinden yaptığı bir açıklama ile bu dedikoduyu yalanlamıştı. Filmin başrolünde ise Transformers: Son Şövalye ve Sicario filmlerinden tanınan Isabela Moner yer alıyor. Isabela Moner’e Eugenio Derbez, Micke Moreno, Nicholas Coombe, Madeleine Madden, Temuera Morrison ve Adriana Barraza eşlik ediyor.

Dora The Explorer filminin konusu ise şöyle; genç Dora, doğayla iç içe büyümüş bir kızdır. Hayatının büyük bölümünü ailesiyle birlikte ormanları keşfederek ve doğayla iç içe geçirmiştir. Ancak şimdi Dora'nın önünde onu balta girmemiş ormanlardan çok daha fazla korkutan bir macera vardır ve bu maceradan kaçma şansı yoktur. Artık liseye gitmek zorundadır. Her zaman bir kaşifin ruhunu taşıyan genç Dora hızla kendine arkadaşlar bulur. En yakın arkadaşı olan maymun Boots, Diego ve bir grup ayak takımı kısa sürede Dora'nın en yakın arkadaşı olur. Yeni arkadaş grubu, genç Dora'nın ailesini kurtarmak ve kayıp İnka uygarlığının arkasındaki tahmin edilemez gizemi çözmek için rengarenk bir maceraya atılırlar.

Yorumlar