Dört Akademi Üyesi Oscar Tercihlerini Açıkladı

Dört Akademi Üyesi Oscar Tercihlerini Açıkladı

Oscar Ödülleri’nin dağıtıcısı olan Akademi’den skandal üzerine skandal hamleler geliyor.

Son yıllarda yaptığı seçimlerle itibarını oldukça zedeleyen Akademi, iki yıl önce ödül açıklama skandalı yaşamış, bu yıl da sunucusuz kalmıştı. Tüm bunların üzerine En İyi Kurgu, En İyi Kısa Film, En İyi Görüntü Yönetmenliği, En İyi Saç/Makyaj kategorilerini canlı yayın programından çıkartan kuruluş skandal bir olaya daha imza attı.

Normal koşullarda ödüller sahibini bulana dek tamamen gizli kalması gereken tercihler dört akademi üyesi tarafından açıklandı. Akademi üyelerinin isimleri açıklanmasa da tercihler güvenilir bir kaynak olan Los Angeles Times tarafından kamuoyuna açıklandı. En İyi Film kategorisinde iki Roma, iki Black Panther oyu; En İyi Yönetmen kategorisinde üç Alfonso Cuaron ve bir -adaylık alamayan- Bradley Cooper oyu; En İyi Orijinal Senaryo kategorisinde bir First Reformed, iki The Favourite, bir de Roma oyu; En İyi Uyarlama Senaryo kategorisinde iki If Beale Street Could Talk, bir BlackKklansman, bir Can You Ever Forgive Me? oyu; En İyi Kadın Oyuncu kategorisinde üç Olivia Colman ve bir Melissa McCarthy oyu; En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde iki üye Christian Bale ve Rami Malek arasında gidip geldiğini açıklarken bir Rami Malek, bir de Willem Dafoe oyu; En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu kategorisinde üç Richard E. Grant ve bir Adam Driver oyu çıkarken, En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorisinde ise üç Regina King oyu verilirken bir kişi Emma Stone, Rachel Weisz ve Regina King arasında tam bir karar veremediğini belirtti.


Bu açıklamanın ardından bir çok sinemacıda bulunan “bunca güzel filmin arasında En İyi Film Ödülü, Black Panther’e mi verilecek?” şüphesi epeyce artmış görünüyor.

 

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.