Filtreler

Dövüş Filmleri

57 sonuç Sırala
Filtrele

Dövüş sahnelerinin ardı arkası kesilmeyen ve müthiş bir aksiyon ile seyirciyi yerinde zıplatan dövüş filmleri, genel olarak uzak doğu dövüş sanatlarını veya boks gibi sporları ön plana çıkaran filmlerdir. İçerdiği hareketlilik ve heyecan ile aksiyon filmleri ile de örtüşen bu film kategorisi, yıllardan beri en beğenilen sinema filmlerine ev sahipliği yapmaktadır.

Genellikle erkekler tarafından daha çok tercih edilen dövüş kategorisi, her yaş grubu tarafından keyifle izlenmektedir.

En Beğenilen Dövüş Filmleri
Geçmişten günümüze her daim popülerliğini koruyan ve kült hale gelen dövüş filmleri vardır. Özellikle uzak doğu dövüş sanatlarını içeren filmler büyük beğeni kazanmaktadır.

Örneğin Jackie Chan’in oynadığı tüm filmler büyük bir beğeni ile izlenilmektedir. Ayrıca dublör kullanmıyor olması da seyircilerin filmden daha çok etkilenmesine neden olmaktadır. Brett Ratner tarafından yönetilen Bitirim İkili filmi ise en popüler olanları arasındadır. Bu filmin Bitirim İkili 2 ve Bitirim İkili 3 ismiyle devamı da mevcuttur.

Dövüşlerin yer aldığı filmlerden bahsederken bir efsane haline gelmiş olan Jet Li’den bahsetmemek hata olur. Özellikle Kahraman, Cehennem Melekleri, Kır Zincirlerini ve Ejderin Öpücüğü filmleri bu kategoride en sevilenler arasındadır.

Yönetmenliğini Edward Zwick’in üstlendiği Son Samuray filmi de kült filmler arasındadır. 2003 yılından bu yana popülerliğinden ödün vermeyen bu filmde Tom Cruise başroldedir.

Son olarak dövüş sanatları denilince akla ilk gelen isim olan Bruce Lee’nin neredeyse bütün filmleri kült haline gelmiştir. Özellikle 1973 yapımı olan Enter The Dragon, en çok beğenilen filmidir. Bu filmde Jackie Chan de figüran olarak rol almıştır. Yönetmenliğini ise Robert Clouse üstlenmiştir.

Cinedb ile Dövüş Filmleri Koleksiyonu
Cinedb olarak geçmişten bugüne en popüler dövüş filmleri ile karşınıza çıkmaktayız. Özellikle dövüş sanatlarının yer aldığı bu filmleri çok geniş bir yelpaze ile sizlere sunmaktayız.

Dövüş sanatlarının unutulmaz isimleri hakkında geniş bilgi verirken, bu isimlerin yer aldığı filmlerin detayları ile ilgili de merak edilenleri sunmaktayız. Ayrıca kullanıcılarımız tarafından yapılan yorumlar izlemeyen kullanıcılar için bir rehber niteliğindedir.

/3