Downton Abbey Film Ekibi İle Tanışın!

Downton Abbey Film Ekibi İle Tanışın!

2019’ un en merak edilen filmlerinden olan Downton Abbey filminden ekip afişi yayınlandı.

2010 yılında dizi olarak yayın hayatına başlayan Downton Abbey sinemada yer almaya hazırlanıyor. Üç Altın Küre ödülü sahibi dizinin sevilen karakterleri, beyaz perdeye uyarlanan filmin afişi için şıklık yarışına girdi.

Filmin yönetmen koltuğunda Michael Engler yer alırken,  senaryosu Julian Fellowes tarafından kaleme alındı. Sevilen dizinin yıldız karakterleri filmle bir kez daha izleyici karşısına çıkıyor. Merakla beklenen filmin kadrosuna tekrar bir göz atacak olursak; Frankeinstein ve Notting Hill filmlerinden hatırladığımız Hugh Bonneville, dizide Lady Mary Crawley rolüne hayat veren Michelle Dockery, Violet Crawley’ i canlandıran Maggie Smith, Harry Potter serisinden Imelda Staunton ve Geraldine James, David Haig, Tuppence Middleton, Penelope Wilton gibi isimler yer alıyor.

1920'li yıllarda hem dünya savaşının etkisiyle hem de sınıf çatışmalarıyla çalkanan bir toplumda, İngiliz soylusu bir evin içindeki hizmetkarlar ve ev sahipleri arasındaki ilişkiyi konu ediyordu. Seyircisini 1925 yılına götürecek olan sinema uyarlaması, dizinin finalinden 1,5 yıl sonrasında geçiyor. Filmde Crawley ailesi ve sadık hizmetkarları, İngiltere Kralı ve Kraliçesinden bir ziyaret için hazırlık aşamasındalar..

Ülkemizdeki vizyon tarihi henüz açıklanmayan  Downton Abbey filminin yurt dışında 13 Eylül tarihinde vizyona girmesi bekleniyor.

 

Downton Abbey

Downton Abbey

Vizyon Tarihi: 20 Eylül 2019
Tür:

Yorumlar