Filtreler

Dram Dizileri

4 sonuç Sırala
Filtrele

Dram dizileri, insanın duygularına seslenir ve her zaman izleyiciye aynı duyguyu yaşatır. İster tarihi, ister romantizm veya gerilim ya da aşkın unutulmaz hikâyesi olsun, dram dizileri her zaman zevkle izlenen dizi türleri arasında yer almıştır. Dramalar, geçmişten günümüze birçok başarılı yapımlar sunarak her zaman kendine sağlam bir yer edinmiştir.

En iyi dram dizileri, gerçekçi çizgilerden uzaklaşmadan ve aşırı melodrama kaçmadan keyifli seyirler sunar. Dram dizileri, felsefi olarak çok büyük hedefler vermese de arkadaşınız veya sevdiğiniz ile duygusal anlar geçirmenizi sağlayan en iyi dizi alternatifleridir. Çünkü dram dizileri, hikayenin en iyi yönlerini içine alır. Yaşamın büyük sorunlarının özünü bularak, günlük hayatın içine sizi başarı ile çekerler.

Tüm Zamanların En İyi Dram Dizileri

Geçmişten günümüze en çok izlenen diziler kategorisinde yer alan dram dizileri hem Türk yapımı dizilerde hem de yabancı yapım dizilerde seyircisi ile buluşuyor. Son yılların en dikkat çeken dram dizisi Türkiye yapımı Şahsiyet dizisi oluyor. Dizide Alzheimer hastası olan Agah Beyoğlu karakterine Haluk Bilginer hayat veriyor.

2000’ li yıllarda televizyon dizilerine bambaşka bir boyut getiren Lost ise dünyadaki en popüler dram dizileri arasında yerini alıyor. Güney Pasifik'te gizemli bir adaya düşen kazazedelerin hikayelerini konu alan dizi fantastik dizi türünü de içinde barındırıyor.

Steven Knight tarafından kaleme alınan Peaky Blinders dizisi 1919 yılı İngiltere’sine seyirciyi götürüyor. Beşinci sezonuyla 2019 yılında en çok beklenen dizi olan Peaky Blinders, En İyi Drama Dizisi Dalında BAFTA Televizyon ödülün de sahibi olmuştur.

Dram Dizi Önerileri

Cinedb olarak dram türündeki dizilerin detaylarını ve dram dizi önerilerini izleyiciler ile buluşturmayı hedefliyoruz. Geçmişten bu güne drama kategorisindeki dizilerin oyuncu kadrosundan, dizilerin konusuna ve dizi fragmanlarına kadar her türlü detayları sayfamızda kolaylıkla bulabilirsiniz.

Beğendiğiniz drama sanatçılarının ya da yönetmenlerinin başka yapımlarına ulaşabilir, dram türündeki dizilerde daha bilmediğiniz ama izledikçe vazgeçemeyeceğiniz dizileri de Cinedb ile keşfedebilirsiniz.

/1