Filtreler

Dram Filmleri

38 sonuç Sırala
Filtrele

İnsanın duygularına seslenen filmler ne zaman olursa olsun her zaman seyircinin karşısında ilk günkü heyecanı yaşatır. İster tarihi, ister romantizm veya gerilim ya da aşkın unutulmaz hikâyesi olsun, dram filmleri her zaman zevkle izlenen film kategorilerinde yer almıştır. Dramalar, geçmişten günümüze birçok film kategorisi ile başarılı bir şekilde bir arada kullanılarak kült filmlerde kendine sağlam yerler edinmiştir.

İyi dramalar, gerçekçi çizgilerden uzaklaşmadan ve aşırı melodrama kaçmadan keyifli seyirler sunar. Dramlar, felsefi olarak çok büyük hedefler vermese de arkadaşınız veya sevdiğinizler duygusal anlar geçirmenizi sağlayan en iyi film alternatifleridir. Çünkü dramalar, filmlerin en iyi yönlerini içine alır. Yaşamın büyük sorunlarının özünü bularak, günlük hayatın içine sizi başarı ile çekerler.

Koleksiyonluk Dram Filmleri
Geçmişten günümüze en çok izlenen filmler kategorisinde yer alan dram filmleri hem Türk hem de yabancı filmlerde seyircisi ile buluşuyor. Mesela 1997 senesinin en çok İzlenen Titanic filmi ile hala izlerken gözyaşlarınızı tutamayacağınız La Vita é Bella (Hayat Güzeldir) filmi, yıllar geçse de eskimeyecek filmler listesindedir. Çekildiği 1996 senesinden bu güne Türk sinemasında halen ilk sırada yer alan Eşkıya ile Şener Şen aklımızdan silinmeyecek izler bırakmıştır.

Günümüzde sinemaları macera filmleri işgal etse de 4 dalda Oscar almış bir Green Mile ya da Hotel Rwanda gibi tarihi gerçeklere dayanan filmler her zaman seyircisi ile buluşacaktır. Günümüzde de çok başarılı dram içerikli filmler sineme da yerini almıştır. Lady Bird, The Florida Project ya da Highwaymen izleyebileceğiniz yabancı filmler arasında yer alırken, Müslüm, Ahlat Ağacı veya Şampiyon gibi Türk sinema filmleri de koleksiyonunuzda yer alıp izlenmeyi hak ediyor.

Cibedb İle Geniş Dram Filmleri Koleksiyonu
Cinedb olarak dram filmleri türünde çok geniş film seçenekleriyle, sinemaseverlere hizmet veriyoruz. Geçmişten bu güne drama kategorisinde filmlerin oyuncularından, konusuna kadar her türlü detaylara ve fragmanlarını sayfamızdan kolaylıkla bulabilirsiniz.

Beğendiğiniz drama sanatçılarının ya da yönetmenlerinin başka filmlerine ulaşabilir, bu kategoride daha bilmediğiniz ama izledikçe vazgeçemeyeceğiniz filmleri bizimle keşfedebilirsiniz.

/2