Düğün Dernek 3 Geliyor

Düğün Dernek 3 Geliyor

Yönetmen Selçuk Aydemir’in Twitter hesabından yaptığı paylaşım, Düğün Dernek hayranlarını heyecanlandırdı.

Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in başrollerini paylaştığı Düğün Dernek film serisinin ilk filmi 2013 yılında seyircisi ile buluşmuştu. Düğün Dernek 2: Sünnet filmini ise 2015 yılında izlemiştik. Serinin ikinci filmi Fikret’in “Bir düğün daha var. Leyla bana evet dedi.” repliği ile bitmişti. Bu replik bize üçüncü filmin de geleceğinin işaretini vermişti. Ancak aradan geçen 5 yıla rağmen serinin üçüncü filmi ile ilgili hiçbir açıklama yapılmamıştı. Ta ki bugüne kadar… Serinin yazar ve yönetmeni Selçuk Aydemir, sosyal medya hesabından “Let the düğün begins” paylaşımı yaptı. Bu paylaşım, serinin üçüncü filminin yolda olduğunu gösteriyor. Koronavirüs salgını nedeniyle ara verilen setler yavaş yavaş faaliyete geçerken, Düğün Dernek ekibinin de yeni film için harekete geçtiğini tahmin ediyoruz.

Düğün Dernek Serisinin Diğer Filmleri

Serinin ilk filminde Sivas’ın Esenyurt köyünde yaşayan bir ailenin ve aile dostlarının yaşadıkları maceraları izlemiştik. Ailenin oğlu Tarık ve Letonyalı sevgilisi Monica’nın evlenmeleri için kollarını sıvayan aile dostları Fikret ve Çetin, Tarık’ın babası İsmail düğün için bütün organizasyonu yaparlar ancak asıl kıyamet düğünde kopar. Rusya’dan Monica’yı geri götürmek için mafyalar gelir ve Tüpçü Fikret ile Çetin’in başı iyice belaya girer.

Serinin ikinci filminde ise ekip İsmail’in torununun sünnet düğünü için bir araya gelir. Yine bin bir türlü belaya bulaşan ekibin düğün macerası, tüm şehri ilgilendiren bir mesele haline gelir.

Serinin üçüncü filminde ise Fikret’in düğün macerasını izleyeceğimizi tahmin ediyoruz. Fikret ikinci filmde Leyla’ya aşık olmuştu ve finalde sürpriz şekilde Leyla; Fikret’in aşkına karşılık vermişti. İkinci film Fikret’in “Bir düğün daha var. Leyla bana evet dedi.” repliği ile bitmişti. Bu durum da üçüncü filmin konusu ile ilgili tahminlerimi kuvvetlendiriyor.

Düğün Dernek Serisinin Oyuncu Kadrosu

Filmin başrol oyuncuları Ahmet Kural ve Murat Cemcir’e, usta oyuncu Rasim Öztekin, Şinasi Yurtsever, Devrim Yakut, Barış Yıldız, İnal Ulaş Torun ve Açalya Samyeli Danoğlu eşlik ediyor.

Yorumlar