Dumlupınar: Vatan Sağolsun Filminden İlk Fragman

Mustafa Uslu’nun yeni filmi Dumlupınar: Vatan Sağolsun’dan ilk fragman yayınlandı.

Gişede başarılı işler çıkaran ancak skandalları ile oldukça eleştirilen yapımcı Mustafa Uslu’nun yeni projesi olan ve 1953 senesinde 81 denizcimizi kaybettiğimiz çarpışmayı anlatacak olan Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminden ilk fragman yayınlandı.

 
Dumlupınar isimli denizaltı 1953 yılında Çanakkale açıklarında İsveç bandıralı bir gemi ile çarpışmıştı. Olay anında 5 asker hızlı bir şekilde kurtarılsa da gemide bulunan 81 denizci bütün uğraşlara rağmen kurtarılamadı ve şehit oldu. Bu trajik olay Can Ulkay’ın yönetmenliğinde etkileyici bir kadro ile beyaz perdeye taşınıyor.
 

DUMLUPINAR: VATAN SAĞOLSUN FİLMİ OYUNCULARI

 
Dumlupınar faciasını anlatan Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun filminin başrollerinde en son Türk İşi Dondurma filminde de oynayan ve çeşitli eleştiriler alan Ali Atay, Uğur Güneş, Farah Zeynep Abdullah, İsmail Hacıoğlu, Murat Yıldırım, Taner Ölmez ve Ahmet Rıfat Şungar var.
 

DUMLUPINAR: VATAN SAĞ OLSUN FİLMİNİN VİZYON TARİHİ

 
Oyuncu kadrosuyla ağızları açık bırakan ve oldukça etkileyici bir film olması beklenen Dumlupınar: Vatan Sağ Olsun’un beklenen vizyon tarihi 17 Ocak 2020.
 

Yorumlar