Dune ve Wonder Woman 1984 Filmleri Ertelenecek Mi?

  Dune ve Wonder Woman 1984 Filmleri Ertelenecek Mi?

Warner Bros., Tenet’ in izlenme rakamlarına göre merakla beklenen filmleri Dune ve Wonder Woman 1984’ un vizyon tarihini erteleyebilir.

Koronavirüs salgını birçok filmin ertelenmesine sebep oldu. Düşük bütçe ile çekilen filmlerin vizyon tarihlerinde herhangi bir değişiklik olmazken yüksek bütçeli filmler için bir takım önlemler alındı. Yılın en merak edilen filmlerinden biri Christopher Nolan imzalı Tenet gösterime girdi. Şimdi ise Warner Bros.'un Wonder Woman 1984 ve Dune konusunda daha dikkatli davranmayı planlıyor.

Geçtiğimiz ay gösterime giren Tenet diğer filmlere göre iyi bir açılış gerçekleştirdi  fakat salgın öncesi döneme göre ciddi bir hasılat düşüşü yaşadı. Bu durumda bütçesini dahi kurtarması zor görünüyor. Warner Bros., bu durumda elindeki verileri değerlendirerek yeni stratejiler oluşturabileceği düşünülüyor. Stüdyonun takviminde Wonder Woman 1984 ve Dune yakın zamanda vizyona girecek gibi görünüyor. İki film içinde inanılmaz yüksek bütçeleri sebebiyle en kolay kurtarma yöntemi olan ertelemeye başvurmaları bekleniyor.

Tenet ve Wonder Woman 1984'un bütçeleri için hemen hemen 200 milyon dolara bütçe ayrılmıştı. Dune için ise Blade Runner civarında bir bütçe ayrıldığı söyleniyor. Ve bu da 150 milyon dolar harcandığı anlamına geliyor. Eğer takvimde değişiklik olmazsa Wonder Woman 1984, 2 Ekim tarihinde; Dune ise 18 Aralık tarihinde gösterime girecek.

Yorumlar