Dünyanın Sonunu Getiren 10 Kıyamet Filmi

Uzun zamandır büyük bir kesim tarafından büyük beğeni ile izlenen, farklı betimlemelerle dünyanın sonunu getirmekten bıkmayan filmleri sizler için bir araya getirdik. İyi seyirler.

10. Ben Efsaneyim (I Am Legend, 2007)

10. Ben Efsaneyim (I Am Legend, 2007)
Will Smith filmde, Robert Neville rolüyle başarılı bir bilim adamını canlandırıyor.

Nerdeyse bütün insanlığı mutantlaştıran virüs nasıl olduysa Robert Neville ve New York sokaklarını beraber turladığı köpeğine dokunmadan es geçiyor. E hal böyleyken başarılı bilim adamımız durur mu, New York'ta köpeğiyle bi başına kalmış olmasının negatif düşüncesine kapılmadan spora yeni başlamışlığın motivasyonu (o kadar işin gücün arasında spor yapmayı da bırakmıyor tabi kahramanımız) gibi bir enerjiyle ile tüm dünyanın içinden geçmiş virüsün kökünü kazımak için harıl harıl çalışır. Velhasıl seyredilesi, sürükleyici bir film.

9. 28 Gün Sonra (28 Days Later, 2002)

9. 28 Gün Sonra (28 Days Later, 2002)
Bilim adamları, insanlığın doğasında bulunan kötülük, stres, sinir, şiddet gibi kötü ne var ne yoksa hepsini kökten halletmek için deneyler yapıyorlar ki malum deney tabiki de İngiltere’de yapılıyor. Başka bir yer olması söz konusu bile değil. Bu deneyleri de insan üzerinde yapmaktansa kendilerine yakın hissetmiş olsalar gerek maymunlar üzerinde yapıyorlar. E hayvan hakları savunucuları durur mu, o hengamenin arasında deneylerin yapıldığı binaya girip maymunlardan sadece birini salıveriyorlar.

Şimdi diyeceksiniz neden sadece bir tane. Çünkü çıkardıkları vefasız maymun bu arkadaşlara saldırıveriyor. Sonrasını izleyin yani olaylar olaylar… 😊

8. Doomsday (2008)

8. Doomsday (2008)
Yine cüssesine bakmadan İskoçya’da ortalığı birbirine katan bir virüsümüz var bu filmimizde. E etkilenen yer İskoçya olunca, biz bunların etrafını duvarlarla çevirelim, virüsü kapmış insanlar ölsün, bütün İngiltere’yi heba etmeyelim demişler. Tabiki alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste hesabından virüsümüz İngiltere’de tekrardan ortaya çıkıverir. Sonra devlet büyükleri de der ki: “Bari duvarların içine bi ekip gönderelim. Virüsü yok etsinler.” Gönderirler ekibi ama duvar ardı, duvar ardı olmaktan çıkmış sanki cehennemin V.I.P locası. Giden ekibe yazık efenim…

7. Derin Darbe (Deep Impact, 1998)

7. Derin Darbe (Deep Impact, 1998)
Bu filmimizde Morgan Freeman ve Elijah Wood başroldeler. Tamamen tesadüfen teleskopla görüntüsü alınmış bir kuyruklu yıldız, dünyaya kendinden emin adımlarla Usain Bolt’tan hallice bi hızla yaklaşmaktadır. Bu durumu eski bir astronot ola Marcus Wolf’a iletirler ama hay aksi tam ne olup bittiğini insanlara haber verecekken araba kazasında yaşamını yitirir. Acaba bilim insanları dünyayı kurtarabilecek mi?

6. Yarından Sonra (The Day After Tomorrow, 2004)

6. Yarından Sonra (The Day After Tomorrow, 2004)
Küresel ısınmadan ötürü neredeyse dünyanın her yerinde kasırgalar, fırtınalar, dev dalgalar daha neler neler oluyor. Tabiki yine başrolümüzün sülalesinden biri tehlike altında ve ne tesadüftür ki Amerika’nın New York şehrinde…😲 Başrolümün bu sülalesinden biri olan oğlunu ve saz arkadaşlarını kurtarmak için canla başla uğraşacak. Acaba kurtarabilecek mi?

5. Kıyamet Melekleri (Legion, 2010)

5. Kıyamet Melekleri (Legion, 2010)
Ahan da listenin tam olarak hakkını veren filmimiz. Direkt kıyamet filmi. Dünya üzerinde Tanrı’ya inanan kalmaz. Tanrı bu duruma çok öfkelenir ve meleklerini dünyaya gönderir. Bu filmde dev dalgalar yok, depremler yok, kasırga hiç yok! Bunların yerine melekler var. Büyük kıyamet kopmak üzere. Bunu kaçırma.

4. Mistik Olay (The Happening, 2008)

4. Mistik Olay (The Happening, 2008)
Yine olaylar olaylar. Peki nerde geçiyor bu kıyamet? Tabiki de Amerika. 😏 Başka bir yer düşünülemez. Bu kez insanlar durduk yere sebepsizce ölmeye başlarlar. Acaba neden?

3. Beşici Element ( The Fifth Element, 1997)

3. Beşici Element ( The Fifth Element, 1997)
2200’lü yılların ortalarında geçen bu filmimizde Bruce Willis yer alıyor. Kötücüllüğün dünyayı yerle bir etmesine karşın önlemler aranmakta. Böyle bi sıkıntılı duruma karşı Leeloo (Milla Jovovich), canla başla beşinci elementi bulmaya çalışır. Böyle muazzam bir görevde de kendisine yardım edecek kişi taksi şoförü olan Korben Dallas, yani Bruce Willis’dır. İzleyin.

2. Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow, 2014)

2. Yarının Sınırında (Edge of Tomorrow, 2014)
Yıllar geçse de yaşlanmayan, karizmasından ödün vermeyen Tom Cruise abimiz bu filmimizin de başrolünde. Dünyadaki hiçbir ordunun; hızlarına, silah güçlerine ve telepati ile emir verme güçlerine karşı koyamadıkları Mimics adında bir uzaylı birliği dünyanın içinden geçmeye, sağı solu dağıtmaya, kan dökmeye and içmişler.

E Karşı koyabilecek kimse de yok. Ta ki Tom Cruise yani Cage’in defalarca kez ölüp ölüp tekrar dirilene kadar. Adam ölüyor, ölüyor, tekrar ölüyor… Ama her öldüğünde tekrar canlanıyor. Canlanmakla kalmıyor her seferinde daha da güçleniyor. Böylelikle Mimics’lerle daha kolay başa çıkabiliyor. Ama nasıl? Bu tekrar tekrar tekrar ölüp dirilmeyi kaçırmayın 😊

1. Yenilmezler (The Avengers, 2012)

1. Yenilmezler (The Avengers, 2012)
Hulk, Kaptan Amerika, Thor, Iron Man, Hawkeye ve Kara Dul'u (Black Widow’u yani) bir filmde görmemizi sağlayan Marvel’a teşekkürler ama para akıyor diye de bunun 2.’sini, 3.’sünü hatta çok yakında çıkacak olan 4.’sünü yapmak zorunda mıydınız? Neyse çokta şeyapmamak lazım, demek ki para lazımdı. Biz filme geçelim.

SHIELD adında tanınan bir barış örgütünün başındaki ismi Nick Fury (yine) tüm dünyaya karşı büyük sıkıntılar oluşturacak düşmanlarla karşı karşıya gelir. Bunu da tek başına yapamayacağına göre… Etrafta süper kahraman aranıyor ilanı asmışçasına ne kadar süper kahraman varsa toplar. Hem de hepsini. Sonra da… Neyse zaten tahmin edersiniz. İzlemediyseniz de izleyin, 3 filmi var 4. de yolda, vakit geçer. Ne de olsa Marvel.