Ekin Koç, Şampiyon Filmine Nasıl Hazırlandı?

Ekin Koç, Şampiyon Filmine Nasıl Hazırlandı?

Vizyona girmek için gün sayan, çok ciddi bir çalışma ile hazırlanan Şampiyon filmi ile ilgili ilgi çekici bir detay ortaya çıktı.

Filmin yakışıklı başrol oyuncusu Ekin Koç’un film için bütün çalışmalarını ünlü jokey Halis Karataş ile birlikte yürüttüğü ve daha da önemlisi bir jokey fiziğine yaklaşabilmek için spor ve diyet eşliğinde 10 kilo verdiği öğrenildi.

 

Sivas'ın bir köyünde yetiştikten sonra Türkiye tarihinin en başarılı jokeylerinden biri haline gelen, kırılmaz rekorlar sahibi Halis Karataş'ın ve Halis'i Halis yapan; birlikte çok büyük başarılar kazandığı, İngiliz atı yarışçılığının en büyük temsilcilerinden Bold Pilot'un hikayesini gerçek bir aşkla harmanlayarak anlatan Şampiyon filmi 7 Aralık 2018 tarihinde sevenleri ile buluşacak. Ülkenin en önemli koşusu sayılan Gazi Koşusu'nda 1996 yılında hala kırılamayan bir rekoru kıran bu ikilinin hikayesinde Halis Karataş'ın Begüm Atman ile yaşadığı gerçek hikayesi de eşlik ediyor.

 

Filmin yönetmenliğini Ahmet Katıksız üstleniyor. Başrollerde ise Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan yer alıyor.
 

Yorumlar