Elon Musk ve Tom Cruise Bir İlk İmza Atmaya Hazırlanıyor

Elon Musk ve Tom Cruise Bir İlk İmza Atmaya Hazırlanıyor

Ünlü oyuncu Tom Cruise ve SpaceX CEO’su Elon Musk, uzayda çekilecek ilk film için hazırlıklara başladı.

Dünyada bir ilke imza atmayı planlayan uzay filmi projesi için ünlü oyuncu Tom Cruise, Elon Musk’ ın uzay taşımacılığı şirketi SpaceX ile birlikte çalışıyor. Henüz herhangi bir film stüdyosunun içinde yer almadığı projenin geliştirme aşamasında olduğunu belirten Cruise, NASA’ nın da içinde yer aldığı bu proje için dünyadan gerçek anlamıyla ayrılmaya hazırlanıyor.

Aksiyon ve macera türündeki uzay filmi aslında ünlü oyuncunun uzayda çekilmesi planlanan ilk film projesi değil. Görevimiz Tehlike 2 filminin vizyona girdiği sene James Cameron, ünlü oyuncuya uzaya giderek bir film yapmak isteyip istemeyeceğini sormuştu. Ünlü yönetmen 2000 senesinde Ruslar ile olan bir sözleşmesi üzerine Uluslararası Uzay İstasyonu'nda bir belgesel çekimi yapmayı planlamış olsa da proje hayata geçirilmemişti.

Henüz geliştirme aşamasında olan yeni projede konunun nasıl ilerleyeceği ve çekimlerin nasıl gerçekleştirileceği netlik kazanmadı. Bir ilke imza atmayı planlayan filmin senarist ve yönetmenin de kim olacağı belli değil. Elon Musk'ın uzay gemisinde bu film çekilirse, aksiyon filmlerinin aranan ismi Tom Cruise için kariyerinin en unutulmaz projesi olacaktır.

 

Yorumlar