Emancipation Filminin Başrolü Will Smith Olacak

Emancipation Filminin Başrolü Will Smith Olacak

Amerikalı yönetmen Antonie Fuqua’nın gerilim türündeki yeni filmi “Emancipation”ın başrol oyuncusu Will Smith olacak.

“Training Day” ve “The Equalizer” filmleri ile sanat dünyasına kendini tanıtan Amerikalı yönetmen Antonie Fuqua’nın yeni projesi “Emancipation” hakkında yeni gelişmeler var. Yönetmen Fuqua, gerçek bir kaçış hikayesini beyazperdeye taşıyacağı yeni projesinde başrol için Will Smith ile anlaşmayı imzaladı. Senaryosu gerçek bir hikayeye dayanan, Louisiana bataklığını geçmek zorunda kalan ve özgürlüğü için bir kaçış mücadelesi veren Peter isimli bir köleyi izleyeceğimiz filmin çekimlerine 2021 yılında başlanacak. Filmin vizyon tarihine ilişkin henüz bir bilgi paylaşılmadı.

Will Smith’in Son Projesi

Usta oyuncu Will Smith, en son Bad Boys serisinin 3. filmi Bad Boys For Life ile seyirci karşısına çıkmıştı. Ünlü oyuncu, ünlü sporcu Serena ve Venus Williams’ın antrenörü Richard Williams’ı “King Richard” filminde canlandıracaktı. Ancak filmin koronavirüs salgını nedeniyle ertelendi. “King Richard” filminin çekimlerine ne zaman devam edileceği belirsizliğini korurken, Will Smith bir sonraki projesi “Emancipation” için anlaşma imzaladı.

Yönetmen Antonie Fuqua’nın Diğer Projeleri

Özellikle “What’s My Name: Muhammed Ali” ve “American Dream/American Knightmare” isimli belgesel türündeki yapımları ile adından sıkça söz ettiren yönetmenin son projesi “Infinite” fantastik bir bilim kurgu niteliğinde bir yapım olarak seyircisinin karşısına çıkacak. Şimdilik 7 Ağustos 2020 tarihinde Amerika’da gösterime girmesi planlanan filmde Chris Evans başrolü üstleniyor. Koronavirüs salgını öncesinde yönetmen Fuqua, “Infinite” filminin post prodüksiyonuyla ilgileniyordu. Pandemi sürecinde ise yeni projesi “Emancipation” için hazırlıklara başladı.

Yorumlar