Emin Alper'in Kız Kardeşler Filminden İlk Fragman Yayınlandı

Emin Alper’in ödülleri doymayan filmi Kız Kardeşler’den ilk fragman yayınlandı.

Kültür Bakanlığı’nın sinema filmlerine verdiği hibelerden pay alamayıp buna rağmen bir ortak yapım halinde çekilen ve Berlin Film Festivali’nin Ana Yarışma bölümünde Altın Ayı Ödülü için yarışıp bütün dikkatleri üzerine çeken Emin Alper filmi Kız Kardeşler’den ilk fragman yayınlandı. Film sinematografisi, kültürel özellikleri, başarılı oyunculukları ile epey dikkat çekiyor.

 

Kız Kardeşler Filmi İstanbul Film Festivali’nde Ödüle Doymadı

Dünya prömiyerini Berlin Film Festivali’nde yapan ve Ana Yarışma bölümünde yer alan Kız Kardeşler filmi Almanya’dan eli boş döndü. Ancak Saraybosna Film Festivali’nde En İyi Yönetmen ve CICAE Dağıtım Ödülü’nü kazandı. Türkiye’de ise prömiyerini İstanbul Film Festivali’nde yapan film; En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Müzik ve FIPRESCI ödüllerini kazanmıştı. Filmin bu yıl Oscar Ödülleri için Uluslararası En İyi Film Ödülü için Türkiye’nin aday adayı olması beklenmişti ancak yerine Semih Kaplanoğlu’nun Bağlılık Aslı filmi tercih edildi.
 

Kız Kardeşler Filminin Kadrosu ve Vizyon Tarihi

Bugüne dek festival yolculuğuna devam eden Emin Alper’in Kız Kardeşler filmi 13 Eylül 2019’da vizyona girecek. Vizyona girmesine 10 gün kala ilk fragmanı yayınlanan filmin oyuncu kadrosunda Cemre Ebüzziya, Ece Yüksel, Helin Kandemir, Kayhan Açıkgöz, Kubilay Tunçer ve Müfit Kayacan yer alıyor.

Kız Kardeşler Filminin Türkiye Fragmanı

 
Kız Kardeşler

Kız Kardeşler

Vizyon Tarihi: 01 Mart 2019
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar