Emin Alper, Palu Ailesinin Filmini Çekecek

Emin Alper, Palu Ailesinin Filmini Çekecek

Emin Alper’den korku filmi: PALU AİLESİ.

Emin Alper, 30. Ankara Uluslararası Film Festivali’nde, ödüllü filmi ‘Kız Kardeşler’in gösteriminden sonra yeni projelerine dair açıklamalarda bulundu. Alper, Türkiye’de büyük yankı uyandıran Palu ailesini ve cinayetlerini konu alan bir korku filmi çekmek istediğini açıkladı.

Emin Alper Kimdir?

Emin Alper, 1975 yılında Karaman’da doğmuştur. Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü, sosyal bilimlere yönelik ilgisinden dolayı yarım bırakıp, yine Boğaziçi Üniversitesi’nde İktisat ve Tarih eğitimi almıştır. Yüksek lisan ve doktora eğitimleri sürecinde ilk uzun metrajlı filmi olan ‘Tepenin Ardı’ filmini tamamladı. ‘Tepenin Ardı’ önce 62. Berlin Film Festivali’nde Caligari Film Ödülüne, daha sonra İstanbul Film Festivali’nde En İyi Film Ödülüne layık görüldü. Ödüllerin arkası kesilmedi. Son olarak 38. İstanbul Film Festivali’nde ‘Kız Kardeşler’ filmi ile Altın Lale Ödülüne sahip oldu. Alper, İstanbul Teknik Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Palu Ailesi Kimdir?

2019’un ocak ayında gündeme bomba gibi düşen Palu ailesinin sırları, Türkiye’yi şok etmişti. Palu ailesi deyince cinayet, cinsel istismar, fuhuş gibi birçok suç akla gelir olmuştu. Kocaeli'de yaşayan Palu ailesi ile tanışmamız Havva Palu’nun 11 yıl önce kayıplara karışan kızı Meryem Tahnal’ı ve torununu bulmak için Müge Anlı’nın programına katılması ile gerçekleşti. 2008 yılında Meryem’in kocası Ahmet, onu fuhuşa zorluyordu ve Meryem’in babası Ahmet’i öldürüp cezaevine girmişti. Kocası ölen Meryem ise kardeşi Emine Ustael’in yanına 2 çocuğu ile sığınmıştı. Güçlü bir iddiaya göre Emine Ustael’in eşi Tuncer, bu süreçte baldızı Meryem’e tecavüz etmiş ve çocuklarına cinsel istismar uygulamış. Meryem’in oğlu Recep Tayyip, 3 kez evden kaçmış ve polislere eniştesi Tuncer Ustael ve dayısı İsa Palu’nun kendisine cinsel istismarda bulunduğunu anlatmış. Recep Tayyip, 3. kaçışından sonra aileden alınmıştı. Tuncer Ustael’in kendi çocuklarına da cinsel istismarda bulunduğu söylenmişti ancak eşi Emine Ustael bu iddiayı yalanlamıştı. 2009 yılında Meryem ve kızı Melike kayıplara karıştı. Havva Palu kızı ve torununun damadı Tuncer Ustael tarafından öldürüldüğünü iddia etmişti. Ancak bir süre sonra ifadelerini değiştirmişlerdi. Bununla beraber Tuncer Ustael’in cinci hoca olduğu da akılları karıştırmıştı. Görgü şahitlerinin verdiği ifadelerle Palu ailesinin evine baskın düzenlendi ve kemik parçaları bulundu. Havva Palu’nun eşi Harun Palu haricinde Palu ailesinin tüm üyeleri tutuklandı. Cinayetlerin, çocuk istismarlarının, tecavüzlerin ve fuhuşun olduğu bu ailenin hikayesi kan donduran bir korku filmi için yeterli.

 

Yorumlar