Eminem; Oscar'da Lose Yourself İle Coşturdu

Sanatçı Eminem; 17 yıl sonra Oscar’da Lose Yourself’i seslendirdi.

Amerika ve dünyanın en ünlü rap müzik sanatçılarından Eminem; 2003 senesinde En İyi Şarkı Oscarı’nı kazanmıştı. O sene Oscar Ödül Töreni’ne katılmadığı için şarkıyı seslendiremeyen Eminem; tam 17 yıl aradan sonra Lose Yourself şarkısını Oscar Ödül Töreni’nde seslendirdi. Eminem’in sansürsüz olarak seslendirdiği şarkının bazı bölümleri ABD’deki Oscar yayıncısı ABC kanalı tarafından biplendi.

Eminem; Oscar Ödül Töreni’ne Neden Katılmadı?

Eminem’in Lose Yourself şarkısıyla ödüle layık görüldüğü 2003 Oscar Ödül Töreni’ne neden katılmadığı ve şarkısını seslendirmediği konusunda birçok şehir efsanesi dolanıyor. En çok dolanan ve en çok inanılan şehir efsanesi ise Eminem’den o yıl şarkısını sansürleyerek söylemesinin istendiği. Eminem’in ise bu isteği reddettiği için törene katılmadığı. Günümüzde birçok haber kaynağının dahi inandığı ve ısıtarak önümüze sunduğu bu durum bir yalandan ibaret. Çünkü Eminem kendi ağzıyla yaptığı açıklamalarda o yıl ödül almayı hiç beklemediğini bu yüzden ödül töreni esnasında evinde uyuduğunu belirtmişti.

Eminem’in Şarkısı Sansürlendi

Eminem’in 17 yıl aradan sonra sansürsüz bir şekilde Lose Yourself’i söylemesi herkesi heyecanlandırdı. Özellikle ödül töreni esnasında kalabalıktan kopan alkış ve duyulan çığlıklar bu heyecanın en büyük kanıtıydı. Ancak Eminem’in sahnede sansürsüz olarak söylediği ve birçok TV kanalının da sansürsüz olarak canlı yayınla yayınladığı şarkıyı ABD’de yayın yapan ABC isimli televizyon kanalı sansürledi.

Yorumlar