Emmy Ödül Töreni Salgın Sebebiyle Ertelendi

Emmy Ödül Töreni Salgın Sebebiyle Ertelendi

Bu sene 47.si düzenlenecek olan Gündüz Kuşağı Emmy Ödül Töreni de corona virüsü nedeniyle ertelenen etkinlikler listesine dahil oldu.

Coronavirüs nedeniyle her gün sanat sektöründe yeni erteleme yada iptal kararları alınıyor. Ulusal Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi (NATAS), haziran ayında yapılması planlanan 47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödül Törenini ileri bir tarihe erteleme kararı aldı. Bu karar ile ilgili NATAS Başkanı Terry O'Reilly açıklama yaptı ve açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 'COVID-19 salgını konusundaki endişelerimiz göz önüne alındığında, önümüzdeki haziran ayında Pasadena'da yapmayı planladığımız 47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri'ni düzenleyemeyeceğimize karar verdik. Günlük, neredeyse saatlik olarak değişen bilgi akışıyla şu anda çok fazla bilinmeyen olduğu için, gündüz televizyonundaki harika yapımları kutlamak için toplanmak sorumsuzca olacak.'

Gündüz Kuşağı Emmy Ödülleri; Haziran Ayında Dağıtılacaktı

NATAS, daha önceki günlerde Teknoloji ve Mühendislik Emmy Ödüllerini ve Spor Emmy Ödüllerini erteleme kararını açıklamıştı. Şimdi ise Gündüz Kuşağı Emmy Ödül Töreni belirsiz bir tarihe ertelendi. NATAS başkanı yaptığı açıklamada 'Haziran ayında, üç gece sürecek ve 1000 kişinin katılacağı bir etkinliği düzenlemek sorumsuzca görünüyordu.' dedi.

NATAS Başkanı Görüşlerini Paylaştı

47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödüllerinin genel menajeri Brent Stanton, NATAS Başkanının açıklamasından sonra ödül töreninin ertelenmesiyle ilgili görüşlerini sanatseverler ile paylaştı. Stanton, 'Değerlendirme ve ödül kararları belirlenip, daha geç bir süre için yeniden planlanacak. Bu bahar, inanılmaz yetenekli adaylarımızı duyurmayı dört gözle bekliyoruz. Bu yıl töreni en iyi nasıl yapabileceğimiz konusunda ilginç alternatif fikirler üzerinde çalışıyoruz ve önümüzdeki haftalarda daha fazla ayrıntı paylaşacağız.' dedi.

Erteleme kararına kadar 47. Gündüz Kuşağı Emmy Ödül Töreninin 12-14 Haziran 2020 tarihlerinde Pasadena Kongre Merkezinde gerçekleştirilmesi planlanıyordu. Bu yılkı ödül töreni için 2700'den fazla giriş gerçekleşti ve geçen yıla oranla %10'dan fazla bir artış yaşandı. NATAS kapsamında yapılan ve coronavirüs nedeniyle ertelenen ödül törenlerinin yeni tarihleri merakla bekleniyor.

Yorumlar