Emmy Ödülleri’nde Değişen Kurallarla İlk Tur Oylamaları Başladı

Emmy Ödülleri’nde Değişen Kurallarla İlk Tur Oylamaları Başladı

2020 Emmy Ödülleri için jüri üyeleri ilk oylarını vermeye başladılar. Son değişiklikle bu yıl mini dizi kategorisinde 5 aday yarışacak.

Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi jüri üyeleri 2020 Emmy Ödülleri için ilk tur oylarını vermeye başladı. Bu oylamadan sonra 28 Temmuz'da Emmy Ödülleri için adaylar açıklanacak. Televizyon Sanatları ve Bilimleri Akademisi, bu sene yaşanan rekor sayıdaki başvuru ile 2020 ödülleri için yeni kurallar belirledi.

Bu kurallar kapsamında bir kategori içinde 80'den az başvuru alınırsa, kategoride sadece 5 aday olacak. 81-160 arasında başvuru alınmışsa 6 aday belirlenecek. 161'den fazla başvuru yapılmışsa 7-8 adayın belirlenmesine karar verildi. Değişen bu kurallar kapsamında, mini dizi kategorisinde sadece 41 aday başvuruda bulundu. Bu nedenle mini dizi kategorisinde 5 aday değerlendirilecek.

Emmy Ödülleri Mini Dizi Kategorisinin Adayları

“Mrs. America”, “Normal People”, “The Plot Against America”, “Watchmen”, “Devs”, “Mrs. Fletcher”, “Barkskins”, “Unorthodox”, “Unbelievable”, “Little Fires Everywhere,” “Hollywood” ve “Defending Jacob” dizileri, mini dizi kategorisinde Emmy Ödülleri için başvuru yapan diziler arasında yer alıyor. Mini dizi veya TV filmi kategorilerinde yardımcı oyuncular için 80'den fazla başvuru olduğu için Emmy Ödülleri için 6'şar aday belirlenecek.

Emmy Ödülleri Kategorileri

Mini Dizi / TV filminde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu  

Mini Dizi / TV filminde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu  

Drama Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Drama Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Komedi Dizisinde En İyi Kadın Oyuncu

Komedi Dizisinde En İyi Erkek Oyuncu

Mini dizi veya TV filmi kategorilerinde başrol kadın ve erkek oyuncu için başvuru sayısı az olması nedeniyle 5'er aday açıklanacak. Komedi veya drama dizisindeki yardımcı oyuncu kategorisi için 8'er aday ismi açıklanacak. Komedi veya drama dizisi, oyuncu kategorileri arasında en çok başvuru alınan kategori olarak açıklandı. Jürilerin oylaması 13 Temmuz'da sona erecek. Oylama sonucunda belirlenen adayların isimleri 28 Temmuz'da açıklanacak.

Yorumlar