En İyi Film Ödülü Şerafettin Kaya'nın

En İyi Film Ödülü Şerafettin Kaya'nın

Uluslararası 9. Paris Play Film Festivali’nde Şerafettin Kaya “Ben İyi Biri Olmadan Önce” filmi ile “En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

Ordulu yönetmen Şerafettin Kaya; “Ben İyi Biri Olmadan Önce” filmini hem yazmış hem de yönetmişti. Filmin çekimleri 2019 yılında İstanbul’da gerçekleşmişti. Bu sene 25 ülkeden 79 filmin katıldığı Uluslararası 9. Paris Play Film Festivali’nde Türkiye’yi temsil eden ünlü yönetmen, “Ben İyi Biri Olmadan Önce” filmi ile “En İyi Film” ödülüne layık görüldü.

Yönetmen Şerafettin Kaya, ödül hakkında şu açıklamalarda bulundu: "Zaman zaman Play Film Festivali'nin internet sayfasına girip, sonuçlar açıklandı mı, diye kontrol ediyordum. Finale kaldığımızın haberi gelmişti ama neresinde yer alacağımızı çok tahmin edemiyorduk. Sonuçlar açıklanana kadar web sayfası kapalı tutuldu. Sonuçlar açıklanınca sıralamaya baktım ve ilk önce alt sıraları kontrol ettim; ancak ismimizi göremedim. Birden listenin başına baktım ve kendi ismimizi görünce çok şaşırdım. O an ilk gözüme çarpan Türkiye yazısı oldu ve en gururlandığım an da o an oldu. 'En iyi film' ödülünü almıştık, çok güzel bir duygu yaşadık"

Ben İyi Biri Olmadan Önce Filminin Konusu ve Oyuncu Kadrosu

“Ben İyi Biri Olmadan Önce” filminin oyuncu kadrosunda Pelin Batu, Nejat Yavaşoğulları, Mehmet Çağçağ ve Ayhan Taş yer alıyor. Filmde zorluklarla mücadele ederken, iyi biri olarak kalmaya çalışan bir insanın gayreti anlatılıyor. Filmin kahramanı insancıl biri olmaya çalışırken, iyi biri olmak için gayret gösterirken; her şeyini kaybediyor. Sokakta yaşamaya başlayan kahramanımızın zihnindeki “iyilik” tanımı değişiyor ve artık iyilik ile hayatta kalmaya çalışıyor.

Yönetmen Şerafettin Kaya Hakkında

Şerafettin Kaya; yönetmenliğin yanı sıra oyun yazarlığı, tiyatro, sinema oyuncusu olarak sanat dünyasında tanınıyor. Kaya, sinema dünyasının yanı sıra şiirleri ile edebiyat dünyasında da önemli eserlere imza atıyor.

Yorumlar