Ercan Kesal Filmografisinden 5 Film Önerisi

avatar
Anonim Editör

Son zamanlarda Çukur’un İdris Koçovalı’sı olarak adından sıkça söz ettiren başarılı oyuncu Ercan Kesal’ın filmografisinden bir seçki!

Kelebekler -2018

 Kelebekler -2018

Birbirlerinden uzakta yaşayan astronot Cemal, aktör Kenan ve öğretmen Suzan birbirlerini pek de tanımayan üç kardeştir. 30 yıldır görüşmedikleri babalarından gelen telefonun ardından köylerinde yeniden bir araya gelirler. Geldiklerinde babalarının öldüğünü ve köye kelebeklerin geldiği dönemde gömülmek istediğini vasiyet ettiğini öğrenirler. Bir süre daha köyde durmak zorunda kalan kardeşler, bu sürede hem birbirlerini hem de babalarını daha iyi tanımaya çalışacaklardır.

Yol Kenarı -2017

Yol Kenarı -2017

Bir sahil kasabasında yaşayan insanlar, uzunca bir süredir etraflarındaki olayları yaklaşan kıyamet alametleri gibi yorumlamaktadır. Kıyının açığına demirlemiş bir gemi, bir türlü gelmeyen bir devlet büyüğü, manasız cinayetlerle çevrili mutsuz insanların hayatında kasabaya iş için gelmiş bir genç adam çok farklı beklentiler yaratacaktır.

Bulantı -2015

Bulantı -2015

Sevgilisiyle birlikte olduğu gece karısı ve küçük kızını trafik kazasında kaybeden Ahmet, kimseyi umursamayan, hiçbir şeyin önünde eğilmeyen biri olarak bu trajik olaydan pek etkilenmeden yaşamına devam eder. Ancak bir süre sonra, görünürde bir sebep olmaksızın kendinde ve yaşamında bazı değişimler olmaya başlar. Küçük terslikler, tuhaf aksilikler art arda gelmekte, çok sevdiği kadınlarla arası bozulmakta, hayat karşısında zorlanmaktadır.

Küf -2013

Küf -2013

Demiryolları işletmesine bir ömür vakfetmiş olan yol bekçisi Basri yalnız bir hayat sürmektedir. Hayattaki tek varlığı olan oğlu Seyfi bundan 18 yıl önce üniversite öğrencisiyken gözaltına alınmış ve o günden sonra ortadan kaybolmuştur. Kendisinden ne bir haber alınabilmiştir ne de yetkili kurumlar herhangi bir bilgi vermiştir. Seyfi sanki hiç var olmamış gibi ortadan kaybolmuştur. Gitgide içine kapanan ve toplumdan uzaklaşan Basri, Seyfi'nin geri döneceğine dair umudunu hiç yitirmez ve 18 yıl boyunca her ayın başında ve ortasında oğlunun bulunması için dilekçeler yazar.

Sen Aydınlatırsın Geceyi -2013

Sen Aydınlatırsın Geceyi -2013

Cemal, Manisa'nın Akhisar kasabasında babasıyla yaşayan ve kendi berber dükkanlarında çalışan bir adamdır. Kendi halinde gibi görünen Cemal'in içine bir sıkıntı çöker, kendisi bile ne olduğunu bilemez... Öte yandan hemen hemen herkesin birbirini tanıdığı bu kasabada, gayet sıradan gibi görünen insanların olağanüstü güçleri vardır. Kimi zamanı durdurur, kimi duvarların ardını görür, kimi ölümsüz. Ama hiçbiri de süper kahraman değildir. Herkes her şeyi bilir ve normal hayatına devam eder...