Eté 85 Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Eté 85 Filminden İlk Tanıtım Fragmanı Yayınlandı

Cannes 2020 seçkisindeki yapımlar arasında yer alması beklenen François Ozon imzalı Eté 85 filminin ilk tanıtım fragmanı yayınlandı.

Genç ve Güzel, Evde, 8 Kadın, Kumun Altında ve Havuz gibi filmlerle tanınan ünlü Fransız yönetmen François Ozon,  yeni filmi Eté 85 ile izleyicilerinin karşısına çıkacak. 

En son Berlin Film Festivali'nde Jüri Büyük Ödülü'nü kazanan Yüzleşme (Grâce à Dieu) filmi ile izleyicileri ile buluşan François Ozon'un yeni filmi Eté 85'in Cannes 2020 filmleri arasında yer alması bekleniyor.

Eté 85 Filmi Fragmanı

Yönetmenlik koltuğunda oturmasının yanı sıra senaryosunu da kaleme alan Ozon'un yeni filmi izleyenleri 1980'li yıllara götürüyor. Filmde Normandiya'da deniz kıyısındaki bir kasabada yaşayan on altı yaşında eş cinsel olan Alexis'in büyüme hikayesi konu ediliyor. Yeni bir aşkın doğacağı 85 yazı,Alexis için kendisini keşfetme yolculuğunun başlangıcı oluyor.

Filmin başrolünde Felix Lefebvre ve Benjamin Voisin yer alırken onlara Valeria Bruni Tedeshi, Melvil Poupaud ve Philippine Velge eşlik ediyor.

Yorumlar