Evdeki Düşman Filminin Esther’ i Merceğe Alınıyor

Evdeki Düşman Filminin Esther’ i Merceğe Alınıyor

William Brent Bell, Evdeki Düşman filminin geçmişine odaklanıyor.

Vizyona girdiği sene oldukça ses getiren bir yapım olan Evdeki Düşman filminin kötü karakteri Esther’ in geçmişini anlatan bir film çekilecek. Jaume Collet-Serra'ın yönetmenliğini üstlendiği korku gerilim türündeki filmin başrollerini Vera Farmiga, Peter Sarsgaard ve Isabelle Fuhrman paylaşmıştı.

Empire Magazine'de yer alan bir habere göre William Brent Bell’ in yönetmen koltuğunda yer aldığı, Esther’ in geçmişini ortaya çıkaracak. Film, bir Rus akıl hastanesinden firar eden Lena Klammer'in hikayesini merceğine alacak. Klammer, bir ailenin kayıp olan kızlarının yerine geçmeye çalışacaktır. Aile içerisinde anneyle sürekli olarak kavga halinde olacak ve anne, çocuklarını korumak için elinden gelen her şeyi yapacaktır. Tabii Lena, tüm bu olaylardan kaçmayı başaracak ve böylece devam hikayesine sahip olan Orphan' daki ailenin hayatını alt üst edebilecektir.

William Brent Bell'in önünde hali hazırda bir proje olması nedeniyle Esther’ in çekimlerine yıl sonunda başlayabileceğini düşünüyor. Bell’ i daha önce The Boy, Brahms: The Boy II, The Devil Inside, Stay Alive gibi yapımlarla tanımıştık. 

2009 Yapımı Evdeki Düşman Filminin Konusu 

Bebekleri ana karnındayken yaşamını yitiren Kate ve John büyük bir travma yaşamışlardır. Hayatları perişan olan çift bir çıkış yolu bulmak zorundadırlar. Bu elim olay, hem evliliklerini hem de Kate'in kırılgan ruh halini olumsuz yönde etkilemiştir çünkü Kate kabusların ve geçmişinden gelen şeytani ruhların pençesindedir. Yaşamlarını olağan hale sokmaya çalışan çift bir çocuk daha evlat edinmeye karar verir. Gerek John gerek Kate yöredeki bir yetimhanede Esther adındaki "küçük bir kıza" adeta çekildiklerini hissederler. Ama Esther'in büyük sırları vardır. Ailesinin güvenliğinden endişe eden Kate, John'a ve diğerlerine Esther'ın sevimli maskesinin ardındaki yüzünü göstermeye çalışır. Ama uyarılarına kulak asılmaz ve belki de herkes için çok geç olana dek bu durum devam eder.

Evdeki Düşman

Evdeki Düşman

Vizyon Tarihi: 04 Eylül 2009
Tür:
Yönetmen:

Yorumlar