Evlenirken Eğlendiren Filmler!

avatar
Anonim Editör

Sinemanın en eğlenceli temalarından biri de düğünler. Aşklar, kavgalar, sayısız aksilik ve sınavdan sonra mutlu kavuşmalarla dolu en eğlenceli evlilik temalı filmleri sizler için derledik.

Bodoslama / Lavoor Et Hakir -2016

Bodoslama / Lavoor Et Hakir -2016

Düğün yeri ayarlanmış, tüm detaylar düşünülmüş, adım adım büyük güne ilerliyorlarken nişanlısının kendisini hazır hissetmediğini söylemesiyle Michal’in hayatı alt üst olur. önce biraz sarsılsa da moralini bozmamaya karar verir. daha düğüne bir ay vardır, ya eski nişanlı dönecek ya da Michal kendine evlenecek yeni birini bulacak, ama o düğün ne pahasına olursa olsun mutlaka gerçekleşecektir!

İtalya Tatili / Walking on Sunshine -2014

İtalya Tatili / Walking on Sunshine -2014

Maddie yakışıklı sevgilisi Raf ile evlilik hazırlıkları yapmaktadır. Düğüne kız kardeşi Taylor'ı çağıran Maddie'nin büyük bir sırdan ise haberi yoktur. Maddie, Raf ile ateşli bir yaz aşkı yaşamış ve onun hayatında duygusal olarak derin iz bırakmıştır. Puglia'da yapılacak düğüne geldiğinde öğrendiği bu gerçekle epey sarsılır. Üstelik Maddie, çalkantılarla dolu aşk hayatına Raf ile evlenerek nihayet noktayı koyacağına inanıyordur.

Nedimeler / Bridesmaids – 2011

Nedimeler / Bridesmaids – 2011

Hayatı oldukça karışık olan Annie’nin en iyi arkadaşı nişanlanır. Lillian Annie’den kendisinin baş nedimesi olmasını ister. Yaşadığı karşılıksız aşkın acısını çeken Annie ise, en pahalı ve ilginç adetlerin hepsini uygulamaya başlar. Böylece Annie arkadaşı Lillian ve diğer nedimelere, insanın sevdiği için ne derece ileri gideceğini gösterecektir.

Gelinlerin Savaşı / Bride Wars -2009

Gelinlerin Savaşı / Bride Wars -2009

Liv ve Emma'nın yaşam amaçları, üzerlerine bir gün beyaz gelinliği geçirebilmek üzerine kuruludur. Bu iki yakın arkadaş sonunda muratlarına ermek üzeredir. Zira çocukluklarından beri hayalini kurdukları evlilik tarihleri yaklaşıyordur. İstedikleri yerde, birbirlerine yakın tarihlerde evleneceklerdir. Birlikte o özel günlerine mutlu mesut hazırlanırken, evlenecekleri yerde yapılan bir hata işleri değiştirir; evlilik tarihleri aynı güne alınmıştır. Bu karışıklık arkadaşları için önemli bir teste dönüşür.

Mamma Mia -2008

Mamma Mia -2008

Sophie Sheridan babasız büyümüş, evlenecek yaşa gelmiştir. Annesi Donna karda yürüyen ve izini belli etmeyen çapkın bir kadındır ve kızının gerçek babasının kim olduğunu bilmemektedir. Nikâhtan bir gün önce Donna'nın 20 yıl önce ziyaret ettiği Yunan adalarında yaşadığı geçmişinden üç erkek birden ortaya çıkar.

Zor Baba ve Dünür / Meet The Fockers – 2004

Zor Baba ve Dünür / Meet The Fockers – 2004

Greg Focker artık nişanlısı Pam evlilik hazırlıkları yapmaktadır ve sıra Focker ailesiyle yani baba Bernie Focker ve anne Roz Focker ile tanışmaya gelmiştir. Son derece rahat bir aile olan Focker’lar, ekstra gergin Brynes’lerle tanışırlar. Liberal, her türlü fikre açık Focker ailesi ile daha kapalı ve muhafazakâr Byrnes ailesi çok da iyi anlaşamazlar. Üst üste yaşanan bir takım yanlış anlaşılmalar sonucunda, Greg ve Pam’in tüm çabalarına rağmen iki aile arasında bir uçurum oluşur.

Kalbinin Sesini Dinle / My Big Fat Greek Wedding – 2002

Kalbinin Sesini Dinle / My Big Fat Greek Wedding – 2002

Portokalos ailesi, 30 yaşına gelmesine rağmen halen evlenmemiş olan kızları Toula için endişelenmektedir. Ailesinin sahibi olduğu Yunan lokantasında çalışmakta olan Toula, bu hayatından bezdiği için artık büyük bir değişiklik istemektedir. Halasının turizm acentasında çalışmaya başlayan Toula, Ian Miller adlı uzun boylu, yakışıklı bir lise öğretmenine âşık olur. Ancak ciddi bir sorun vardır. Ian Yunanlı olmadığı için eski moda bir adam olan Toula’nın babası Gus, bu birlikteliğe kesinlikle karşı çıkmaktadır.