Ezel Akay'ın 9 Kere Leyla Filminden İlk Afiş

Ezel Akay'ın 9 Kere Leyla Filminden İlk Afiş

Usta yönetmen Ezel Akay’ın yeni filmi 9 Kere Leyla’nın ilk tanıtım afişi yayınlandı.

7 Kocalı Hürmüz, Neredesin Firuze, Hacivat Karagöz Neden Öldürüldü? gibi unutulmaz filmleri yöneten ve bu filmlerin ikisinde usta oyuncu Haluk Bilginer ile çalışan Ezel Akay’ın seneler sonra tekrar Haluk Bilginer ile buluşacağı yeni filmi 9 Kere Leyla’nın ilk tanıtım afişi yayınlandı. Filmin ilk teaserı da geçtiğimiz günlerde izleyici ile buluşmuştu. 9 Kere Leyla filminin afişinde Haluk Bilginer’i Demet Akbağ’ın elinde, Elçin Sangu’yu ise muhtemelen Bilginer’i Akbağ’dan almaya çalışırken görüyoruz.

9 Kere Leyla Filminin Konusu

9 Kere Leyla; Ezel Akay tarafından ilk duyurulduğunda kendisinin filmlerini seven sinemaseverler bu haberi çok büyük bir heyecanla karşılamıştı. Ardından filmin bütün oyuncu kadrosu ve detayları yavaş yavaş belli oldu. Filme dair yayınlanan ilk teaserda Haluk Bilginer’in seslendirdiği ve içerisinde kadına şiddete dair mesajlar da içeren şarkı epey konuşuldu. 9 Kere Leyla karşımızda fantastik bir masal dünyası çıkartacak. Zengin iş adamı Adem karakteri; genç sevgilisi uğruna eşi Leyla’dan ayrılmaya çalışacak. Ancak bu o kadar da kolay değil.

9 Kere Leyla Filminin Oyuncu Kadrosu ve Vizyon Tarihi

Ezel Akay’ın 9 Kere Leyla filminde Haluk Bilginer, Demet Akbağ, Elçin Sangu, Fırat Tanış, Alican Yücesoy, Hakan Eke, Emre Kıvılcım ve İhsan Ceylan rol alacak. Film için planlanan vizyon tarihi ise 20 Mart 2020.

Yorumlar