Ezel Akay Ve Haluk Bilginer'in Yeni Filminin Adı Belli Oldu

Ezel Akay Ve Haluk Bilginer'in Yeni Filminin Adı Belli Oldu

Ezel Akay ve Haluk Bilginer’in yeni filminin detayları netleşmeye başladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medyada senarist Levent Kazak’ın paylaşımıyla duyurduğumuz Haluk Bilginer ve Ezel Akay’ın bir araya geleceği yeni film projesiyle ile ilgili detaylar nihayet belli olmaya başladı. Kazak’ın paylaşımının ardından filmin adının düşülen notta olduğu gibi Zeki Müren’in Öpücüğü olması bekleniyordu ancak Ezel Akay ve Haluk Bilginer’i üçüncü kez bir araya getirecek olan projenin ismi 9 Kere Leyla olacak.

9 Kere Leyla Filminin Konusu

İstanbul’da çekimlerine başlanan 9 Kere Leyla filmi Adem ismindeki evli ve zengin bir iş adamının Nergis ismindeki genç sevgilisi için karısı Leyla’dan ayrılmaya daha doğrusu kurtulmaya çalışmasını konu ediniyor. Leyla’nın boşanmayı reddetmesi üzerine Adem karısı Leyla’yı ortadan kaldırmayı kafasına koyuyor ancak tam 9 kere denemesine rağmen amacına ulaşamıyor. Ezel Akay ve Haluk Bilginer ikilisi Neredesin Firuze ve Hacivat ve Karagöz Neden Öldürüldü? filmlerinin ardından karşımıza bu trajikomik hikaye ile çıkıyor.

9 Kere Leyla Filminin Kadrosu

Ezel Akay’ın yönetmen koltuğuna oturacağı 9 Kere Leyla filminin yapımcılığını Contact Film yapıyor. Filmde Leyla karakterini Demet Akbağ, Adem karakterini Haluk Bilginer, Nergis karakterini ise Elçin Sangu oynayacak. Filmde ayrıca Fırat Tanış ve Alican Yücesoy da rol alıyor.

Yorumlar