Face To Face Dizi Afişi

Face To Face Dizi Eleştirisi

TV+ aracılığıyla seyirciyle buluşan 2019 çıkışlı “Face to Face” mini dizisi üzerine konuşalım bugün.

20 dakikalık 8 bölümden oluşan Face to Face dizisi, polis memuru bir babanın kendi kızının beklenmedik ölümünü araştırmasını konu ediniyor.

The Blacklist, International gibi yapımlardan tanıdığımız yetenekli oyuncu Ulrich Thomsen başrolü doldururken Thomsen’in gerçek kızı Alma Ekehed Thomsen de dizide yine kızını canlandırmış. Bu gerçek baba-kız bağının oyunculuktaki etkileyiciliği katladığı şüphe götürmez bir gerçek. Bunun yanı sıra kadroda Katrine Greis-Rosenthal, Lars Mikkelsen, Clara Rosager gibi daha pek çok yetenekli isim de yer alıyor.
Dizinin Danimarka Film Ödülleri’nde En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu (Lars Mikkelsen), En İyi Kısa Format Televizyon Dizisi kategorisinde, En İyi Erkek Oyuncu ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu kategorilerinde adaylığı bulunmanın yanı sıra Zulu Ödülleri’nde de en iyi dizi adaylığı mevcut.

Gerilim-dram içeriğiyle dizi bizi kolayca içine çekiyor. Aktarılmaya çalışılan hikaye baştan sona zekice ve heyecan yüklü. Bir suç sarmalının içinde suçu çözmeye çalışırken sıradan bir suç yapımının üstünde kurban ve dedektif arasındaki baba-kız bağı gibi güçlü bir bağa ortak oluyoruz. Kimin suçlu kimin masum olduğu ise dizinin finale erdiği 8. bölüme dek bir sır perdesinin ardında saklı kalıyor. Tahmin etmesi güç bir vaka çözümlemesi var ki bu da bu tarz yapımların fanı olan seyirci kitlesinin beklentisini karşıladığı anlamına geliyor. 

Dizi Kuzey Avrupa’nın en köklü yapım şirketi olan Nordic Film tarafından destekleniyor ki bu şirketin elini attığı her işi mükemmele yakın bir ustalıkla sunduklarını düşündüğümüzde diziyi izlemek için bir sebep daha sunuyor. 

Dikkat çeken en önemli detaylardan biri de şüphesiz dizinin ses ve müzikleri. Çok başarılı ses-müzik tercihleri ve miksaj ile duyguyu ve odağı yüksek tutmayı başarıyor. 

Ülkemizde yalnızca TV+ aracılığı ile izlenebilen diziye bir göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca platformda bulunan dizilerin incelemelerini hem web sitemizde hem de Cinedb Youtube kanalımızda bulabilirsiniz.

Cinedb ailesi olarak sizlere güzel bir hafta dileriz.

Yorumlar