Filtreler

Fantastik Dizileri

24 sonuç Sırala
Filtrele

Fantastik Diziler, özellikle son yıllarda DC dizileri ve Marvel dizileri ile birlikte oldukça popüler bir hale geldi. Artık her geçen gün daha fazla fantastik dizi üretiliyor ve popüler fantastik diziler artmaya başlamış durumda.

Teknolojinin getirdiği imkanlar ve düşen maliyetlerle birlikte fantastik dizi üreticileri hayal güçlerini sesin ve görüntünün büyüsüyle ekrana çok daha başarılı şekilde yansıtabiliyorlar.

Fantastik diziler, yine son yıllarda çok popüler olan bir diğer tür olan bilim kurgu dizileri ile karıştırmamak gerekli. Çünkü bilim kurgunun temelinde gerçek veya gerçekleşmesi bilimsel olarak muhtemel gözüken olaylar varken fantastik dizilerde büyü, mistisizm gibi olağanüstü durumlar ortaya çıkabilir.

İzlenmesi Gereken En İyi Fantastik Diziler

Günümüzde gerek yapımcılığı ile tanınır hale gelen ünlü TV kanalları (örneğin HBO) gerek Netflix gibi dijital yayın yapan dünyaca ünlü platformlar gerekse de genellikle sinemaya fantastik filmler ürettiğine tanıklık ettiğimiz Disney gibi firmalar fantastik diziler üretmektedir. Hatta bu dizilerin bazıları çok büyük üne ve çok sayıda sezona ulaşabilmektedir.

Son yıllarda fantastik diziler konusunda en ünlü olan platform kesinlikle açık ara Netflix. Netflix dünya çapında birçok fantastik dizi üretiyor ve bu diziler milyonlarca izleyiciye ulaşıyor. Örneğin bu dizilerin arasında en güncel yapımlardan birisi The Umbrella Academy olmuştu. Dünyanın en ünlü ve başarılı fantastik dizileri arasında ise Stranger Things, Doctor Who ve Flash gibi yapımlar bulunuyor.

Netflix’in öncülüğünde ülkemizde de fantastik dizi üretme furyası başlamıştır. BluTV platformunda yayınlanan Yaşamayanlar isimli vampir temalı fantastik dizinin ardından Netflix; başrolünde Çağatay Ulusoy’un bulunduğu çok konuşulan Hakan Muhafız dizisini hazırlamıştır.

Fantastik Diziler: İzlenmesi Gereken Fantastik Dizi Önerileri

Cinedb olarak, en iyi fantastik dizi önerilerini sinema listeleri sayfamızda sizlerin beğenisine sunuyoruz.Fantastik dizilerin fragmanlarını, yapım yılını, yönetmenini, oyuncusunu ve konusunu bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz dizileri inceleyebilir, haklarında fikir edinmek için ise dizi eleştirileri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan fantastik türü diziler ile zaman geçirmek için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Fantezinin; gerilim, aşk, tarih ve bilimkurgu ile buluştuğu bu kategori de her zaman seyredilecek bir dizi bulmak mümkündür.

/1