Filtreler

Fantastik Filmleri

1.016 sonuç Sırala
Filtrele

Sinemada en popüler film türlerinden biri fantastik filmleri kategorisidir. Son dönemlerde de teknolojinin gelişmesiyle, bir görsel şölen haline dönüşen bu tarz filmler yetenekli oyuncular ve yönetmenlerle unutulmaz sahnelere imza atarak, harika zamanlar geçirmemizi sağlıyor.

Sesi, sanatı ve hayal gücünü bir arada kullanan bu yapımlar her zaman popülaritesini koruyacaktır. Sıklıkla kardeş türü olan bilim kurgu filmleri ile de karıştırılan bu türün aslında bariz özellikleri onu diğer türlerden ayırır.

Bilim kurgu temelinde gerçeğe dayalıdır. Fantastik temalı filmlerde ise büyü, doğaüstü olaylar, mitoloji yanı sıra fantastik dünyaları görürsünüz. Sinemanın en iyileri arasında yer alan ve halen sık sık seyredilen birçok seri filmi de bu kategori görmek mümkündür.

Sinemanın Fantastik Film Serileri
Ülkemizde yeni yeni işlenen bu konu Hollywood sinemasında çok eskilerden beri kullanılan bir sinema temasıdır. Şimdilerde teknolojinin gelişmesi ile de eski fantastik filmleri yeni ve modern halleri ile izlemek de mümkün oluyor. Mesela 1995 yılı Jumanji ile 1988 yılı yapılımı olan Beter Böcek (Beetle Juice) güncel versiyonları eskileri kadar başarılıdır.

Fantastik tema kült serilere imza atan filmlerin kategorisidir. Unutulmaz Yüzüklerin Efendisi serisi ya da Hobbit serisi yanı sıra tüm gençliği kasıp kavuran Harry Potter serisi, eğlencenin ve maceranın doruklarındaki Karayip Korsanları serisi, bu kategorinin unutulmaz filmleridir. Fantastik sinema sizi farklı dünyalara alıp götürür. Mesela 2006 yapımı Düşüş (The Fall) ile gerçeğin nerede başlayıp bittiğini sorgularken Alice Harikalar Diyarı ile çocuk kitaplarından sinemaya büyük bir adım atarsınız ya da Avatar ile farklı dünyalarda bir kahraman olursunuz.

Daha sayamadığımız yüzlerde fantastik sinema filmleri onları keşfetmenizi bekliyor. Eğlenirken, farklı dünyalara yolculuk yapmaya ve hayal gücünüzü bilinmeyene taşımaya var mısınız?

Cinedb ile Fantastik Filme Dünyasına Adım Atın
Cinedb olarak, detaylı fantastik filmleri sayfalarımızda yılı, yönetmeni, oyuncusu, konusu ve fragmanları ile tüm bu kategoride aradıklarınızı bulabilirsiniz. Merak ettiğiniz filmleri inceleyebilir haklarında fikir edinebilirsiniz.

Hayal gücünüzün sınırlarını zorlayan fantastik temalı filmlerle zaman geçirmek için sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Fantezinin; gerilim, aşk, tarih ve bilimkurgu ile buluştuğu bu kategori de her zaman seyredilecek bir film bulmak mümkündür.

/43