“Fatih Akın” Filmi Altın Küre Adayı!

Usta yönetmen Fatih Akın’ın Paramparça(In The Fade) filmi Yabancı Dilde En İyi Film Ödülüne aday gösterildi. Mayıs ayında Cannes'ta Altın Palmiye için yarışan, Diane Kruger'ın da ‘En İyi Kadın Oyuncu’ ödülünü kazandığı yapım, Ağustos’ta da Almanya'nın Oscar adayı olarak açıklanmıştı. Film, Oscar’ın habercisi olarak nitelendirilen 75. Altın Küre Ödülleri adaylıklarında da kendisine yer buldu ve dün Yabancı Dilde En İyi Film dalında aday gösterildi.

Neonaziler tarafından düzenlenen bir terör saldırısını ve bu saldırıda Kürt eşini ve oğlunu kaybeden Alman bir kadının hikayesini anlatıyor. Almanya'da 8'i Türk 10 kişinin ölümünden sorumlu tutulan aşırı sağcı Nasyonal Sosyalist Yeraltı terör hücresi ekseninde son yıllara damgasını vuran bir skandaldan izler taşımaktadır.

Hamburg'da yaşanan bir patlama, Katja'nın hayatını paramparça etmiştir. Hapisteyken evlendiği, eskiden uyuşturucu tacirliği yapmış ancak hapisten sonra illegal işleri bırakmış eşi Nuri'yi ve oğlu Rocco'yu kaybetmesinin ardından uzun süre kendini toparlayamayan kadın, yas döneminden sonra intikam arayışına başlar.

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.

Güncel Haberler

Popüler Listeler