Film Eleştirileri

233 sonuç Sırala
Filtrele

Film eleştirisi bir sinema filmi ile ilgili bireylerin detaylı yorumu ve analizidir. Film değerlendirme olarak da anılabilmektedir. Genellikle film tanıtım yazısı ile birbirine karıştırılmaktadır. Oysaki eleştiride yorum ve kişisel düşünce yer alırken, tanıtım yazısı yorum olmaksızın verilen bilgidir.

Sinema filmleri üzerine yapılan eleştiriler sinemaseverler için ilgi çekicidir. Bu yorumlar üzerine filmlere karşı yaklaşımlarında değişiklik gerçekleşir. Hatta filmin seyredilip seyredilmeyeceğini bile etkileyen bir faktördür. Bu sebeple de eleştirilerin her biri her zaman objektif olmalıdır.

En Çok Merak Edilen Film Eleştirileri

Genellikle coşkuyla ve heyecanla beklenilen filmler üzerine yapılan eleştiriler oldukça dikkat çekicidir. Bazen de izledikten sonra etkisinden kurtulamadığımız ya da tam tersi bizde olumsuz hisler yaratan filmlerin yorumlarına da ister istemez merakla yaklaşırız. Başkalarının da bizimle aynı fikirde olup olmadığını görmek isteriz.

Film eleştirisi kategorisinde en çok merak edilen filmlerin başında Kapan (Get Out) filmi gelmektedir. Siyahi yönetmen Jordan Peele’in çektiği film, 2017 yapımıdır ve en çok beğenilen mistik gerilim filmleri arasındadır.

Cloverfield Paradoksu filmi ise eleştirisi en çok okunan diğer bir filmdir. Yönetmenliğini Julius Onah’ın üstlendiği film, 2018 yapımıdır ve bilim kurgu filmleri kategorisindedir.

Ünlü yazar Stephan King’in romanından uyarlanan Hayvan Mezarlığı da en çok merak edilen ve eleştirisine başvurulan filmler arasındadır. 2019 yapımı olan film, korku filmleri içerisinde en çok dikkat çeken filmler arasındadır..

En Popüler Film Eleştirileri ve Film Değerlendirmeleri

Cinedb olarak kullanıcılarımıza çok sayıda filmin yorumunu detaylı olarak sunmaktayız. Filmi izleyen ya da izlemeyen birçok kişi bu film eleştirisi kategorisinden sıklıkla faydalanmaktadır. Bu bölümde film ile ilgili ayrıntılı açıklamalar mevcuttur. Ayrıca filmle ilgili genel bilgiler de bulunur. Böylece kullanıcılar izlemek istedikleri filmle ilgili bilgi alabilir ya da filmi izledikten sonra kendi eleştirisi ile buradaki eleştirileri birbiriyle karşılaştırabilir.

Filmlerle ilgili eleştirilerin bulunduğu bu bölümde kullanıcılarımızın istediği filmlere çok daha rahat bir şekilde erişim sağlayabilmesi için filmleri sınıflandırdık. Böylece aksiyon filmleri ile ilgili eleştirilere doğrudan bakmak isteyen kullanıcılarımız kolaylıkla bu bölüme girebilir. Ya da sadece gerilim filmleri bölümüne girerek bu alandaki eleştirilere ulaşabilir.

Film değerlendirmeleri ile hangi filmi izleyeceğinize karar vermenize yardımcı oluyor ve zamanınızı boşa harcamanıza engel olmaya çalışıyoruz. Size de filmlerin keyfini çıkarmak kalıyor. İyi Seyirler.

/10