Film Festivalleri Birleşiyor

Film Festivalleri Birleşiyor

Türkiye'nin önde gelen üç film festivali, çevrimiçi bir sistem üzerinde birleşiyor.

Coronavirüs salgını nedeniyle sinema dünyası büyük bir darbe almış, sinemaseverler beyaz perdeden uzak kalmıştı. Bu durum karşısında Türkiye'nin önde gelen festivalleri ortak bir projede buluşma kararı aldı. İstanbul Film Festivali, Adana Film Festivali ve Ayvalık Film Festivali, tek bir çevrimiçi platformda buluşacak. İKSV'nin web sitesi filmonline.iksv.org üzerinden festival filmlerinin gösterimleri gerçekleşecek.

İKSV Ev Sahibi Olacak

İstanbul Film Festivali, Temmuz ayında galalar haricinde online gösterimlerle gerçekleşmişti. Eylül ayı içerisinde gerçekleşecek olan Adana Film Festivali ve Ayvalık film Festivali için geri sayım başlamışken, yeni bir açıklama geldi. İstanbul Film Festivali, Adana ve Ayvalık Film Festivali kapsamında yer alan filmlerin çevrimiçi bir platform üzerinden sinemaseverlere sunulması için öncülük edecek. İKSV'nin izleme platformu filmonline.iksv.org üzerinden Adana ve Ayvalık Film Festivalleri çevrimiçi düzenlenecek ve festival filmlerinin gösterimleri yapılacak.

İşte Çevrimiçi Program

İKSV'nin filmonline.iksv.org sitesi üzerinden;

Adana Film Festivali filmleri 14 - 20 Eylül tarihleri arasında 30 saat boyunca çevrimiçi olarak izlenebilecek.

Başka Sinema Ayvalık Film Festivali filmleri ise 21 - 26 Eylül tarihleri arasında 5 gün boyunca izlenebilecek.

Adana ve Ayvalık Film Festivallerinin online bilet satışları 10 Eylül Perşembe günü 13:30 itibariyle başlayacak ve her film için kapasite sınırı olacak. Biletler her film için teker teker ya da kombine olarak satışa sunulacak.

Yorumlar