2000 Sonrası Iskalanmaması Gereken Aşk Filmleri! - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Yakın dönem sinemasından belki de hak ettiği yeri bulamamış aşkın en güzel hallerini seyirciyle buluşturan filmler!

1.Aşkın Son Mevsimi / The Last Station (2009)

1.Aşkın Son Mevsimi / The Last Station (2009) loading

Jay Parini'nin romanından uyarlanan filmde, Tolstoy ile 48 yıllık karısı Sofya arasındaki karmaşık aşkın son yılındaki hikâyesine tanık oluyoruz.2.Akıntıya Karşı / Contracorriente (2009)

2.Akıntıya Karşı / Contracorriente  (2009) loading

Miguel küçük, dindar insanların yaşadığı küçük bir kıyı köyünde yaşayan genç ve sevilen bir balıkçıdır. Karısı Mariela hamiledir. Ancak Miguel ressam Santiago'yla gizli bir aşk yaşamaktadır. Bir kaza sonucu Santiago öldüğünde Miguel'in Santiago'ya olan aşkını ifşa etmesi gerekecektir.

3.Manastırda Aşk / Northanger Abbey (2007)

3.Manastırda Aşk / Northanger Abbey (2007) loading

Catherine, Henry Tilney’le yakınlaştığında Northanger Manastırı’na davet edilir ve burada bir aşk başlayacağını düşünerek kabul eder. Fakat zamanla maddiyatın bu tip insanlar için daha önemli olduğunu görecektir.4. Köpek Balığına Karşı / Eagle vs Shark (2007)

 4. Köpek Balığına Karşı / Eagle vs Shark  (2007) loading

Hamburgercide çalışan sosyal açıdan uyumsuz Lily ve toplum içerisinde bir türlü aradığı saygıyı bulamayan bir video oyun şampiyonu Jarrod lisedeki zorbalardan intikam almak, köfteler ve video oyunları arasındaki dünyalarında aşkları için garip yollardan geçmek zorundadır.5.Karamel / Sukkar Banat (2007)

5.Karamel / Sukkar Banat  (2007) loading

Beyrut’ta 5 kadın düzenli olarak bir güzellik salonunda buluşurlar. Bu güzellik salonu birkaç neslin bir araya gelip dertleştiği ve birbirleri ile sırlarını paylaştığı, şehrin en renkli mekanıdır. Aşkın ve hayatın farklı yollarını burada konuşurlar.

6.Kar Ve Kaplan / La Tigre e la Neve (2005)

 6.Kar Ve Kaplan / La Tigre e la Neve (2005) loading

Attilio başarılı bir edebiyatçıdır ve Roma'daki Yabancılar Üniversitesi'nde dersler vermektedir, Kendisi gibi bir edebiyatçı olan Vittoria’ya umutsuzca aşık olan Attilio sevdiği kadının ölümle burun buruna gelmesiyle sarsılacaktır.

7.Aşk Artık Burada Oturmuyor / We Don’t Live Here Anymore (2004)

7.Aşk Artık Burada Oturmuyor / We Don’t Live Here Anymore  (2004) loading

Amerikan banliyölerinden birisinde yaşayan kapı komşusu Linden ve Evans aileleri, içlerine düştükleri çapraz ilişkilerden sıyrılmaya çalışırken, bir yandan da hayata karşı duruşlarıyla da yüzleşirler.

8.Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum / Sekai no chûshin de, ai o sakebu (2004)

8.Dünyanın Orta Yerinde Aşk İçin Ağlıyorum / Sekai no chûshin de, ai o sakebu (2004) loading

Aki ve Ritsuko (Masami Nagasawa ve Kou Shibasaki) nişanlıdırlar. Ritsuko ansızın ortadan kaybolur. Ritsuko şehirden ayrılmaya karar vermiştir ve en az genç adamın duyguları kadar güçlü bir tayfun şehri vurmak üzeredir. 

9.Julia Olmak / Being Julia (2004)

9.Julia Olmak / Being Julia (2004) loading

Tiyatro sahnesinde çok önemli bir kadın oyuncu olan Julia, başta evliliği olmak üzere artık hayatındaki pek çok şeyin eskisi gibi yolunda gitmediğini hissetmektedir. Karışık duygular içerisinde olduğu bu evrede karşısına çıkan genç bir aktör, her şeyi daha da karıştırmaya yetecektir.

10.Duygudan da Öte / Ae Fond Kiss... (2004)

10.Duygudan da Öte / Ae Fond Kiss... (2004) loading

Casim Glasgow’da yaşayan ikinci kuşak bir Pakistanlı’dır. Glasgow’un en iyi kulüplerinde DJ olarak çalışan Casim’in Müslüman onu kuzeniyle evlendirme planı yaparken Casim, Katolik Roisin ile tanışır. İlişkileri ortaya çıktığında, skandalın yankıları ve kıvılcımları kültür çatışmaları ve kişilik zıtlaşmaları olarak yayılır.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.