Bilim Kurgu Sevenler İçin En Güncel Yabancı Diziler - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Bir solukta bir sezon bitiren, başarılı dizi bulmakta güçlük çekenler tüm dünyada izlenme rekorları kıran bu seçkimizi çok sevecek!

1.The Expanse

1.The Expanse loading

Yaşam Dünya, Mars ve Halka adı verilen ara bölgeye dağılmış, su ve oksijen ihtiyacı için uzayda büyük iş makineleri çalışmaya başlamıştır. Gezegenler arası pamuk ipliğine bağlı diplomatik ilişkiler ve yaşamsal dengeler bir iş makinesi ve mürettebatının başına gelenlerle alt üst olur. Olay araştırıldıkça altından insanlık tarihinin en büyük komplolarından biri çıkacaktır.

2.Westworld

2.Westworld loading

Artık zenginler günlük hayatlarından sıkıldıklarında bir sanal gerçeklik evreni olan Westworld’te istedikleri kişi olup keyifli zaman geçirebilmektedir. Sonsuz senaryolar ve insansı robotlarla donatılmış bu oyun evreninde bir gün senaryo dışı bir şey gelişir. Eğlenmeyi uman müşteriler, peşlerindeki silahlı nişancılardan kaçmak zorunda kaldığında sorun sanılan şeyin altından çok daha büyük bir gerçek çıkar.

3.Altered Carbon

3.Altered Carbon loading

Artık insanlar çeşitli sebeplerden beden değiştirebilmekte,  karakterlerini ve ruhlarını yeni bedenlere transfer edebilmektedir. Suçluların zihinleri bir buz içine hapsedilirken cezalarını tamamladıktan sonra bu zihinler yeni bedenlere nakledilir. Yıldızlararası savaşan seçkin bir timin isyanı sert bir şekilde bastırılınca Takeshi Kovacs’ın zihni de cezasını buzda çekip yeni bir bedene nakledilir. Yüzyıllar sonra Laurens Bancroftm adında son derece zengin biri Kovacs’ın zihnini yeni bir bedene naklettirip kendi cinayetini çözmesi için kiralar. 

4.The 100

4.The 100 loading

Nükleerin ne kadar tehlikeli bir silah olduğu bir nükleer savaş sonunda dünyanın yok olmasıyla acı bir şekilde anlaşılmıştır. Bu büyük felaketten 97 yıl sonra, insanlıktan kalan tek örnekleri barındıran bir uzay gemisi 100 genci dünyayı tekrar insanlarla doldurmak için geri gönderir. Ancak ne dünyanın durumu, ne de gençlerin yetenekleri konusunda kimsenin kesin bir fikri yoktur.

5.The Man in the High Castle

5.The Man in the High Castle loading

Tarihte tek bir şeyin değişmesi dünya tarihini ve insanlığın geleceğini ne kadar etkileyebilir? Peki, o değişecek şey Hitler’in durdurulmasıysa? II. Dünya Savaşı’nı Amerika değil, Nazi Almanya’sı ve Japon İmparatorluğu kazansaydı ne olurdu? Dünyada dengeler nasıl oluşurdu? The Man in the High Castle bize başka bir dünya ihtimalini düşünmemizi salık veriyor; en kötü kâbusumuzun gerçek olduğu bir dünyayı; yine de umudun tükenmediği bir dünyayı.

6.Travelers

6.Travelers loading

Yıllar geçtikçe Dünya’da nüfus ciddi şekilde azalmıştır. Hayatta kalmanın zor, birbirine güvenmenin neredeyse imkansız olduğu bir ortamda hayatta kalan bir grup insanın yolu bir zaman makinesi etrafında kesişir. Bu keşiften sonra “travelers” adını verdikleri bir grup kurarlar. Grubun amacı zaman makinesi ile gelecekten geçmişe yönelik yolculuklar yaparak Dünya’nın bu hale gelmesinin sebebini bulmak ve bunu engellemeye çalışmaktır. Elbette bu tahmin ettikleri kadar kolay olmayacaktır.

7.Humans

7.Humans loading

Gündelik ev işleri, tehlikeli çalışma ortamları, hatta yalnızlık bile artık insanlığın sorunu olmaktan çıkmıştır. Çünkü Synth adı verilen ve insan şeklinde geliştirilen yapay zekâlı androidler insanlara her alanda yardım etmek için tasarlanmışlardır. Hawkins ailesinin de Anita adını verdikleri bir androidleri vardır. Ancak Anita’nın da diğer tüm androidler gibi “biraz fazla gelişmeleri” bu mükemmel tablonun sonunu hazırlar. 

8.Dark

8.Dark loading

Birlikte büyüyenlerin çocuklarını birlikte büyüttüğü, herkesin herkesi tanıdığı güvenli mi güvenli bir kasabada bir gün bir çocuk kaybolur. Bu 33 yıldır bu kasabada gerçekleşen ilk önemli adli olaydır. Herkes kayıp çocuğu ararken boş bir arazide başka bir çocuğun cesedi bulunur. 80’li yıllardan ışınlanmış gibi görünen bu tuhaf çocuk cesedi bu küçük kasabanın büyük sırrını yavaş yavaş ortaya çıkartacaktır.

9.The OA

9.The OA loading

Genç bir kadın hiçbir iz bırakmadan ortadan kaybolur. Yapılan tüm araştırmalar sonuçsuz kalmış, ümitler tükenmiştir artık. Derken, tam yedi yıl sonra hiçbir şey olmamış gibi evine döner. Ancak artık yeni yeteneklere sahiptir ve gizli bir görev için beş yabancıyla bir ekip kurar.

10.The Crossing

10.The Crossing loading

Savaştan zarar gören mülteciler küçük bir Amerikan kasabasına sığınma talebinde bulunurlar. Hükümet bu gizemli göçün ardındaki gerçekleri ortaya çıkarmayı çalışır ancak durum sanıldığından da karışık gibidir. Çünkü mültecilerin kaçtığı bu savaş henüz yaşanmamıştır. 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.