Dünyanın Sonu İle İlgili En İyi 5 Distopik Film

avatar
Anonim Editör

Bilinen dünya düzeninin yıkılmasından sonrasını konu alan, 2000 sonrası çekilmiş en iyi 5 distopik filmleri sizler için derledik.

1.Yol / The Road (2009)

1.Yol / The Road (2009) loading

Cormac McCarthy'nin Pulitzer Ödülü kazanan aynı isimli romanından uyarlan film kıyamet sonrası bir dünyada oğluyla yolculuk eden bir babanın çocuğunu koruma mücadelesini anlatıyor.

2.Ben Efsaneyim / I Am Legend (2008)

2.Ben Efsaneyim / I Am Legend  (2008) loading

Aşı üstünde çalışılırken genetiğiyle oynanan bir virüs kontrolden çıkarak insanların %94’ünü öldürüp, %5’ini ise gece aktif yırtıcı mutantlara dönüştürmüştür. Robert Neville, bu virüse karşı bağışıklığı olan şanslı %1’in içindeki bir bilim insanıdır ve başladığı işi bitirmeye kararlıdır

3.Ölümcül Sis / The Mist (2007)

3.Ölümcül Sis / The Mist (2007) loading

Stephan King’in romanından uyarlanan film, bir anda inen sis ile birlikte kasabaya gelen kana susamış yaratıklar karşısında bir marketin içerisinde mahsur kalan bir grup insanın hayatta kalma savaşını anlatıyor.

4.28 Gün Sonra / 28 Days Later (2002)

4.28 Gün Sonra / 28 Days Later (2002) loading
Londra'daki bir araştırma merkezinden bir grup aktivist tarafından serbest bırakılan maymunlarla çevreye ölümcül bir virüs yayılır. Virüsten etkilenen kişiler büyük bir hızla cinayete eğilimli saldırgan yaratıklara dönüşür.

5.Zombi Ekspresi / Train to Busan (2016)

5.Zombi Ekspresi / Train to Busan (2016) loading
2016 yılının en çok izlenen kıyamet filmleri arasında yer alarak Kore rekoru kıran Zombi Ekspresi, insanlığı zombileştiren bir virüsün yayılma anında Seul – Busan arasında sefer gerçekleştiren bir trende hayatta kalma mücadelesi veren bir grup insanı anlatıyor.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamıştır.