Kırık Kalpleri Yaşama Sevinci İle Dolduracak 10 Film - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Umutsuz bir anınızda sizi kendinize getirecek bir film arıyorsanız izlerken çok mutlu olacağınız filmler bu listede

1.Bizim Büyük Çaresizliğimiz

Yurt dışında yaşayan Fikret, anne babasının ölümünden sonra, kız kardeşini iki eski dostu Ender ve Çetin’e emanet eder. Ankara’ da öğrenci olan kardeşi Nihal yaşadığı sıkıntılı dönemde ona evini açan bu iki adamla iletişim kurmaktan kaçınsa da zaman geçtikçe onlara alışmaya başlar. Bu alakasız üçlünün içinde bulunduğu durum aralarında garip bir duygusal bağ oluşturacaktır. Çetin ve Ender’ in Nihal’ e aşık olması kaçınılmaz bir son olsa da bu aşk aralarındaki dostluğu bambaşka bir seviyeye taşıyacak.

2.Çıngıraklı Top

Bir zamanların başarılı futbolcusu Kerem geçirdiği sakatlıklardan sonra görkemli kariyerine veda etmek zorunda kalmıştır. Bu vedanın ardından kendini, Boğaz Körler Derneği’ nin antrenörü olarak bulur. Fiziksel engellerine, maddi ve manevi tüm problemlerine rağmen futbola sıkı sıkıya bağlanmış bu insanlarla tanışmak Kerem’ in hayata yeniden başlamasına sebep olacaktır. Hayattan vazgeçmek için ne yaşamış olmak gerekir? İşte bu sorunun cevapsızlığına bir kanıt Çıngıraklı Top

3.Entelköy Efeköy’ e Karşı

Şehir hayatından uzaklaşmak isteyen bir grup çevreci, her şeyi bırakıp bir Ege kasabasına yerleşir. Köylünün kurak ve verimsiz gördüğü toprakları çok daha farklı yöntemlerle değerlendirip bölgeye hareket getiren bu grubu köylüler çok sever. Ta ki köye termik santral yapılacağı söylentileri çıkana kadar. Çevreci aktivistler tabi ki bu fikre şiddetle karşı çıkar. Köylüler ise kurak topraklarından umudu kestikleri için bu yeni gelir kapısına oldukça sıcak bakarlar. İki grup arasındaki eğlenceli çekişmeyi konu alan film,  doğaya bakış açınızı olumlu yönde değiştirecek.
 

4.Hayattan Korkma

 4.Hayattan Korkma loading
Balıkesir’ in sevimli ilçesi Gömeç’ te çekilen “Hayattan Korkma” hayatı boyunca hiç ayrılmayan 3 çocukluk arkadaşının hikayesini konu alıyor. Bu üç arkadaşın ve ailelerinin mutlu, huzurlu mütevazi hayatları, Talat’ ın çocuğunun kör olma riski taşıyan ağır bir hastalığa yakalanması sonucu stabil seyrinden çıkmak zorunda kalır. Daha önce düzenlerini bozmamış, kendilerini daha fazlasını yapmaya mecbur hissetmemiş bu üç aile sorunu çözmek için küçük dünyalarının yeterli olmadığını fark eder ve hayatın rotasını beklenmeyen yönlere kırarlar. 
 

5..Kampüste Çıplak Ayaklar

Meltem İnan’ ın “Yeni Bir Şiva” kitabından esinlenilerek yazılan “Kampüste Çıplak Ayaklar” Cansel Elçin’ in ilk sinema filmi. Film, Yeni gençliğin duygusal sorunlarını,  üniversiteye yeni gelen Hintli bir kızın ve tüm o buhranlı ortam içerisinde boğulan arkadaşlarının hayatına nasıl dokunduğunu anlatıyor. Hint kültürü ve Budizm felsefesini yaşayan ve etrafını iyileştirmek için kullanan Şiva’ nın sahip olduğu bir sır filmin sonlarına doğru ortaya heyecanı yükseltiyor. İyilik ve dostluğun, din, ırk gözetmeksizin insan hayatındaki önceliği filmde tüm çıplaklığıyla sergileniyor. 
 

6.Son Ders Aşk ve Üniversite

“Son Ders Aşk ve Üniversite” hayatları kesişen Ulaş ve hocası Saffet’ in ufuk açan hikayesini konu alıyor. İlk dersinde “Kimsenin buradan alınacak derse ihtiyacı yok” diyen bir üniversite hocası düşünün. Bu garip iddiaa filmde, üniversiteye yeni gelen Saffet Hoca’ nın öğrencileriyle, özellikle de Saffet ile arasında kuracağı güçlü bağın temellerini oluşturmakta. 
 

7.Usta

Deliler gibi aşık olduğunuz kadın mı, ömrünüz boyunca peşinden koştuğunuz hayaliniz mi? Güneydoğu’ lu bir oto tamircisi olan Doğan Usta tam da bu ikilemin arasında kalan bir karakter.  Çocukluğundan beri tek hayali bir uçak inşaa etmek olan Doğan ve hayatının merkezinde olmak isteyen karısı arasındaki çekişme kimi zaman neşeli, kimi zaman hüzünlü anlara sahne oluyor. Sıcak hikayesinin yanı sıra başarılı oyuncu kadrosuyla da dikkat çeken “Usta” yı tekrar tekrar izlemek isteyeceksiniz.

8.Temmuz’ da

8.Temmuz’ da loading
Vizyon Tarihi: 11 Temmuz 2003
Tür: Komedi Macera
Aşkın peşindeki iki aşığın hikayesini anlatan Temmuz’ da Fatih Akın’ ın yine Türk- Alman ortak yapımı filmlerinden. Kendi halinde genç bir öğretmen olan Daniel’ in baktırdığı bir faldan sonra gerçek aşk için atıldığı macera Türkiye’ ye kadar uzanan eğlenceli ve efsanevi bir yolculuğa dönüşecektir. Tüm bu gizemin içerisinde romantik adam Daniel’ in izini süren bir kadın vardır. Juli… Zekice kurgulanmış senaryosu ve gülümseten sahneleriyle “Temmuz’ da” yı izlerken içinize yaz güneşinin doğduğunu hissedeceksiniz.
 

9.Hokkabaz

Cem Yılmaz’ ın kaliteli dram-komedi örneği filminde hayallerinin peşinde koşan bir sihirbaz ve arkadaşının macerası anlatılıyor. Çevresi tarafından kabul görmeyen bir mesleğe sahip olan İskender Hokkabaz değil, gerçek bir sihirbaz olduğunu kanıtlamak için bir turneye çıkar. Yanında ona hep inanan tek insan olan arkadaşı Maradona’ yı da götürür. Bu yolculuk, komik olduğu kadar ders niteliğinde olayların da yaşanmasına sebep olacaktır. Eğer hayallerinizi gerçekleştirmeye bir türlü cesaret edemiyorsanız İskender’ in hikayesi size ilham verecek.
 

10.Yaşamak Güzel Şey

Vizyon Tarihi: 14 Nisan 2017
Tür: Dram Komedi
Yönetmen: Tahir Çonka
Sistem karşıtı duruşuyla dikkat çeken Müfit Can Saçıntı “Mandıra Filozofu” serisinden sonra “Yaşamak Güzel Şey” filmine imza attı. Film, sosyal hayatta ve iş yaşamında  kimse tarafından önemsenmeyen, sorgulamadan yaşayan ve pekte itibar sahibi olmayan Müfit’ in, başından geçen talihsiz olaylar sonrasında  aniden değişmeye karar vermesini anlatıyor. Birden bire gördüğü tüm yanlışları ve çarpıklıkları dilediğince eleştirmeye başlayan kahramanımız gereksiz tasaları hayatından çıkardıkça mutluluğun formülünü çözmeye başlıyor. 
 

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.