Son 10 Yılın En İyi 10 “Kendini İyi Hisset” Filmleri! - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Nasıl bir gün geçirmiş olursanız olun, günün sonunda bu filmler keyfinizi yerine getirecek!

Daima Mutlu / Happy-Go-Lucky -2008

Daima Mutlu / Happy-Go-Lucky -2008 loading

Hayata olumlu tarafından bakan, akıllı, neşeli, otuzlarındaki ilkokul öğretmeni Poppy çevresine neşe saçmasıyla tanınmaktadır. Ev arkadaşı, direksiyon hocası, kız kardeşleri, yolda karşılaştığı evsiz adam, herkes yani Poppy’nin hayatına değen herkes onun sonsuz neşesinden payını alır.

3 Aptal / 3 Idiots -2009

3 Aptal / 3 Idiots -2009 loading

Rancho Chhanched, Farhan Qureshi ve Raju Rastogi Hindistan'ın önemli okullarından birinde mühendislik eğitimi alan ve okulun yurdunda aynı odada kalan üç öğrencidir. Makinelere tutkusu olan ve klasik eğitim sisteminin dayatmalarıyla arası hiç iyi olmayan Rancho sayesinde dostluğun, dayanışmanın ve büyük hayaller kurmanın güzelliğini tadan gençler maceradan maceraya koşar.

Komik Bir Hikâye / It’s Kind of a Funny Story -2010

Komik Bir Hikâye / It’s Kind of a Funny Story -2010 loading

Lise öğrencisi olan Craig, en yakın arkadaşının kız arkadaşına âşık olunca intihara eğilimini fark eder. Birkaç saat incelenip eve gönderileceği düşüncesiyle bir hastaneye gider ve kontrolden geçmek ister. Ancak işler planladığı gibi gitmez ve bir hafta süreyle hastanede kalması gerekir. Gençler için olan bölüm tadilatta olduğu için Craig’i birkaç gencin daha kaldığı yetişkinler bölümüne alırlar. Çizimler yapan, terapiye giden, sosyalleşen Craig için aslında bundan çok daha fazlası vardır.

Aşk Perisi / La Fée -2011

Aşk Perisi / La Fée -2011 loading

Dom, Le Havre limanına yakında yer alan küçük bir otelde gece vardiyasında çalışmaktadır. Bir gece, eşyasız, ayakları çıplak bir kadın otele gelir. Kadının adı Fiona'dır ve Dom'a bir melek olduğunu, kendisinin 3 dilek hakkı olduğunu söyler. Dom dilekleri diler, Fiona ikisini gerçekleştirdikten sonra birden ortadan kaybolur. Dom ise bu periye delicesine âşık olmuştur, her yerde onu arar.

Neredesin Süpermen? / Bekas -2012

Neredesin Süpermen? / Bekas -2012 loading

Irak’taki 7 yaşındaki Zana için hayatta en büyük dayanağı 10 yaşındaki abisi Dana’dır. İki evsiz kardeş yaşadıkları sefaletten onları kurtarsa kurtarsa Süpermen’in kurtaracağına birbirlerini ikna ederek Amerika’ya gidip Süpermen’le konuşmaya karar verirler. Zana Superman'in cezalandırmasını istediği insanların listesini yapmaya başlar ve listenin başına Saddam’ı koyar. Şimdi yapmaları gereken tek bir şey vardır: Amerika’ya gitmek için hangi yöne yürümeleri gerektiğini bulmak.

Yüz Yaşında Camdan Atlayıp Kaybolan Adam / Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann -2013

Yüz Yaşında Camdan Atlayıp Kaybolan Adam / Hundraåringen som klev ut genom fönstret och försvann -2013 loading

100. yaş günü için hazırlanan kutlamanın hemen öncesinde son günlerini bu huzurevinde geçirmek istemediğine karar veren Allan Karlsson sessizce huzurevindeki odasının penceresinden kaçar. Artık Karlsson’u uyuşturucu ticaretinden kazanılmış paraların olduğu bir çanta bulmasıyla başlayan, gençliğinde yapığı inanılmaz hikayeler ve yeni arkadaşlıklarla süslü, kötü adamlar tarafından kovalandığı renkli mi renkli bir yolculuk beklemektedir.

Şef / Chef -2014

Şef / Chef -2014 loading

Carl Casper şık bir restoranda çalışan bir baş aşçıdır. Lokantanın menüsüne bağlı çalışmak yaratıcılığını ve ona bağlı olarak da yemeklerinin lezzetini düşürüp önemli bir gurmeden de yemekleri hakkında olumsuz eleştiri alınca hayatını değiştirmeye karar verir. İkinci el bir yemek karavanında oğlu Percy ve arkadaşı Martin’le birlikte Amerika yollarında aşçılık tutkusunu uyandıracak bir yolculuğa çıkarlar.

Tilki Perisi Liza / Liza, a rókatündér -2015

Tilki Perisi Liza / Liza, a rókatündér -2015 loading

Kırılgan ve yalnız bir hemşire olan Liza, Japon bir şarkıcıya duyduğu platonik aşk sayesinde hayallerinde onunla düetler yaparak kendi kendine mutlu olmaktadır. Bakıcılığını yaptığı yaşlı kadının ölümünden sonra hayatta kimsesi kalmayan Lisa okuduğu bir Japon romanındaki gibi sevdiklerinin ölümüne neden olan bir uğursuzluğu olduğunu düşünmeye başlar. Bu sırada Liza’nın kapısına kadar gelen gerçek aşkın hem laneti yenmesi hem de Liza’yı ikna etmesi gerekecektir.

Ters Yüz / Inside Out -2015

Ters Yüz / Inside Out -2015 loading

Neşe, Korku, Öfke, Nefret ve Üzüntü isimleriyle müsemma karakterlere sahip duygulardır. Riley'nin zihninin içinde yaşayan, ona günlük hayatında tavsiyeler veren bu duyguları Riley'nin San Francisco’ya taşınmalarıyla alt üst olan hayatına adapte olması için her zamankinden fazla mesai yaparlar. Bu yeni dönemde Neşe’nin işi hepsinden zordur; özellikle ilk aşk ufukta görününce…

Vahşiler Firarda / Hunt for the Wilderpeople -2016

Vahşiler Firarda / Hunt for the Wilderpeople -2016 loading

Yeni Zelanda kırsalında yaşayan Bella ve Hector, kentin sorunlu çocuğu Ricky’ye koruyucu aile olurlar. Her şeyin yoluna girdiğini düşündükleri zamanda Bella’nın ani ölümü Ricky ve Hector’un hayatını altüst eder. Üvey annesinin ölümünden sonra çocuk esirgeme kurumu Ricky’i geri almaya niyetlenir. Hayat arkadaşını kaybeden huysuz ihtiyar Hector ile zapt edilemez bir çocuk irisi olan Ricky çareyi ormanın derinliklerine kaçmakta bulurlar.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.