Son 15 Yılın En Başarılı Seri Katil Filmleri! - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Kimisi gerçeklere dayanan, kimisi kurmaca, kimi mizah yüklü, kimi dehşet, her biri birbirinden nefes kesen en güncel seri katil filmleri!

Canavar / Monster -2003

Canavar / Monster -2003 loading

Aileen Wuornos, Selby adında genç bir kadına aşık olur ve aralırında bir aşk başlar. Çalışmaya da devam eden Wuornos’un kendini korumak için bir gün müşterilerinden birini vurması bir dizi cinayetin fitilini ateşler.

Cinayet Günlüğü / Salinui chueok -2003

Cinayet Günlüğü / Salinui chueok -2003 loading

1986 yılında, askeri bir dikta rejimiyle yönetilen Güney Kore’de bir gün tecavüze uğrayarak vahşice öldürülen bir kadın cesedi bulunur. Konuyu soruşturmakla görevli polis memurlarının yanlış yollar izlemesi işleri daha da karışık hale getirir.

Kimlik / Identity -2003

Kimlik / Identity -2003 loading

Aniden çıkan bir fırtına nedeniyle bir otele sığınan ve birbirlerini tanımayan 10 yabancı açıklanamayan bir dizi olay sonucunda hayatları için mücadele ederken bulurlar kendilerini. Ne olduğunu bilmedikleri bir güç, seri bir şekilde cinayetlere imza atarken dış dünyadan kopuk bu otelde hayatta kalmak hiç kolay olmayacaktır.

Testere / Saw -2004

Testere / Saw -2004 loading

Birbirini tanımayan iki adam kendilerini eski bir banyoya zincirlenmiş olarak gözlerini açarlar. Buraya nasıl geldiklerini bilmeyen ikili kurtulmak için ipuçlarını birleştirmek zorundadır.

Antikor / Antibodies -2005

Antikor / Antibodies -2005 loading

Çocuk kurbanlarının kanıyla tablolar yapan seri katil Gabriel Engel sonunda bir polisin operasyonuyla yakalanır. Ancak bu sapığın başka bir cinayetin çözümü için polise yardımcı olması gerekecektir.

Koku: Bir Katilin Hikâyesi / Perfume: The Story of a Murderer -2006

 Koku: Bir Katilin Hikâyesi / Perfume: The Story of a Murderer -2006 loading

Paris’te pis kokulu bir balık pazarında dünyaya gelen Jean Baptiste doğduğu yere inat insanüstü bir koku alma duyusuna sahiptir. Bu üstün yeteneği onu kokulara karşı bastırmakta giderek güçlük çektiği bir tutkuya; ve tutkusu da onu seri katilliğe sürükleyecektir.

Kimseye Söyleme / Ne le dis à personne -2007

Kimseye Söyleme / Ne le dis à personne -2007 loading

Margot Beck öldürülmüştür ve cesedi üzerinde yapılan bütün araştırmalar onun katilinin döneminin ünlü bir seri katili olduğunu göstermektedir. Ancak işlediği tüm cinayetleri kabul eden katil Margot Beck cinayetini reddeder. Sekiz yıl sonra aynı yerde, aynı şekilde öldürülmüş iki kadın cesedinin daha bulunmasıyla yeniden açılan soruşturma olayları farklı yerlere götürür.

Zodiac -2007

 Zodiac -2007 loading

Kendisine Zodiac adını veren ve San Fransisco körfez bölgesinde başlayıp dört ayrı yargı bölgesine yayılan pek çok cinayeti yazdığı şifreli mektuplarla üstlenen bir seri katil ülkeye dehşet saçmaktadır. Polislere verdiği ip uçlarıyla onlarla adeta kedi-fare oyunu oynayan Zodiac katili onu bulmayı gurur meselesi haline getiren polislerin hayatlarını da alt üst edecektir.

İçimdeki Yabancı / The Brave One -2007

 İçimdeki Yabancı / The Brave One -2007 loading

Radyo sunucusu Erica Bain, sevgilisi David Kirmani ile buluşmaya gider. Akşam köpekleriyle birlikte parkta geziye çıkan çift bir grubun saldırısına uğrar. Saldırı sonucu David hayatını kaybeder. Haftalar sonra bilinci yerine gelen Erica ise yaşadığı travma sonucu bambaşka bir insana dönüşmüştür.

Ölümcül Takip / The Chaser -2008

Ölümcül Takip / The Chaser -2008 loading

Joong-ho, hayat kadınlarını pazarlayan eski bir polistir. Çalıştırdığı kadınlar bir bir ortadan kaybolmaya başladığında  pazarladığı hayat kadınlarının kaçtığını düşünse de, bir süre hepsinin son müşterisinin aynı adam olduğunu keşfetmesiyle polislik refleksleri yeniden devreye girer.

Boston Canavarı / The Boston Strangler -2008

Boston Canavarı / The Boston Strangler -2008 loading

13 kadına tecavüz ettikten sonra öldüren Albert DeSalvo ülkede yarattığı vahşet nedeniyle Boston Canavarı lakabıyla anılmaktadır. Resmi kayıtlara geçenden çok daha fazla cinayeti olduğu düşünülen DeSalvo’nun işlediği cinayetler hapishanedeki arkadaşının yardımıyla birer birer ortaya çıkmaya başlar.

Şeytanı Gördüm / I Saw the Devil -2010

 Şeytanı Gördüm / I Saw the Devil -2010 loading

Gizli ajan Dae Hoon’un nişanlısı, acımasız katilin kurbanlarından biriridir. Ajan intikam için katilin peşine düşer. Bu kovalamaca ajanın tahmininden de kanlı bir hâl alacaktır.

Tanrı Amerika'yı Korusun / God Bless America -2011

Tanrı Amerika'yı Korusun / God Bless America -2011 loading

İşinden kovulan Frank bir de beyninde tümör olduğunu öğrenince yaşamaya çalışmanın anlamsız olduğuna karar verir. İntihar etmeye hazırlandığı sırada hayatından vazgeçmenin daha verimli bir yolunu bulduğuna inanarak vazgeçer ve bozulmuş düzenin parçası olduğunu düşündüğü kötü insanları öldürmeye karar verir. Acemi katil Frank’ten bir seri katil tahmin ettiği kadar kolay çıkmayacaktır.

Bataklık / La isla mínima -2014

Bataklık / La isla mínima -2014 loading

İspanya’nın küçücük bir kasabasında ergenlik çağındaki kızlar birbiri ardına öldürülmektedir. İdeolojik olarak birbirlerine tamamen zıt karakterlerde iki dedektif olan Juan ve Pedro bu duruma bir son verebilmek için tüm farklılıklarına rağmen birlikte çalışmalıdır.

Domuz / Khook -2018

Domuz / Khook -2018 loading

Hasan, Ambargolu bir yönetmen olan Hassan sektörün kıyısında, kimsenin takdir etmediği reklam filmleri çekmekteyken ülkenin çeşitli yerlerinden yönetmen cinayeti haberleri gelmeye başlar. Kimliği belirsiz bir seri katilin alnına “domuz” yazdığı kurbanlarının sayısı arttıkça bu katil tarafından bile ciddiye alınmadığını düşünen Hassan durumu tersine çevirmek için planlar yapmaya başlar.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.