Sondan Başlayan 5 Film! - Cinedb

avatar
Anonim Editör

Sinemada doğrusal anlatım kalıplarının dışına çıkıp sondan başa giden en başarılı filmler!

1.Akıl Defteri / Memento -2001

1.Akıl Defteri / Memento -2001 loading

Leonard Shelby son model bir Jaguar’la gezip başarılı bir iş adamı görüntüsü çizse de ucuz, tanınmamış motellerde konaklayan ve ödemelerini hep nakit parayla gerçekleştirir. Hayatta tek amacı karısını öldüren adamdan intikamını almaktır. Ancak Leonard'ın nadir görülen ve tedavisi olmayan türden bir hafıza kaybı sorunu olması bu süreci hiç kolaylaştırmayacaktır.

2.Dönüş Yok / Irréversible -2002

2.Dönüş Yok / Irréversible -2002 loading

Alex ve Marcus, Fransa'da yaşayan mutlu bir çifttir. Günün birinde Alex’in yolda yürürken tecavüze uğramasıyla hayatları alt üst olur. Marcus, tecavüzcüden intikam almak için arkadaşı Pierre ile birlikte onu işe koyulur.
 

3.Büyük Balık / Big Fish -2004

3.Büyük Balık / Big Fish -2004 loading
William, babası amansız bir hastalık nedeniyle ölüm döşeğinde olduğu için, evine geri döner. Babasını yakından tanımak için, renkli bir kişiliği olan adamın gençliğinde yaşadıklarına dair öyküler toplamaya başlar.

4.Pan'ın Labirenti / El laberinto del fauno -2007

4.Pan'ın Labirenti / El laberinto del fauno -2007 loading
İkinci Dünya Savaşı sonrasında 10 yaşındaki Ofelia yeni taşındığı evin arka bahçesinde esrarengiz bir labirent keşfeder. Labirentin içerisinde yaşayan Pan adındaki yaratık küçük kızın tüm yaşamını değiştirecektir.

5.Milyoner / Slumdog Millionaire -2009

5.Milyoner / Slumdog Millionaire -2009 loading
Jamal Malik Mumbai'nin gecekondu mahallelerinden birinde yaşayan 18 yaşında bir yetimdir. Hindistan'da katıldığı bir bilgi yarışmasında 20 milyon rupe kazanmasına sadece bir adım kalmıştır. Şovun o gecelik bitmesinin ardından Jamal, eğitimsiz olan birinin bu kadar büyük başarıyı ancak hile yoluyla gösterebileceğinden şüphelenilip tutuklanır. Ama yarışmadaki her sorunun cevabıyla o gece Jamal'ın inanılması zor gerçek hikâyesi ortaya çıkacaktır.

İlginizi Çekebilecek Listeler

Kullanıcı Yorumları

Henüz yorum yapılmamıştır.