Frances McDormand’lı Nomadland Filminden Fragman Yayınlandı

Frances McDormand’lı Nomadland Filminden Fragman Yayınlandı

Frances McDormand’ ın başrolünü üstlendiği, Chloe Zhao imzalı Nomadland filminden fragman yayınlandı.

Prömiyerini Toronto ve Venedik film festivallerinde gerçekleştiren ve  önce Venedik’te Altın Aslan‘ı, sonrasında 45. Toronto Film Festivali’nde Halkın Seçimi Ödülü’nü kazanan Nomadland filminin fragmanı yayınlandı.  Filmin yönetmen koltuğunda başarılı yapımlara imza atan Chloe Zhao yer alıyor.

Hem Venedik’te hem de Toronto’da büyük ödülü kazanan ilk film olarak tarihe geçen Nomadland, kazanmış olduğu bu başarıyla daha şimdiden En İyi Film Oscarı’nın favorisi olarak gösterildi. Jessica Bruder’ın kurmaca olmayan aynı adlı kitabı Nomadland: Surviving America in the Twenty-First Century’den uyarlanan filmde başarılı oyuncu Frances McDormand, ekonomik krizde her şeyini kaybettikten sonra karavanıyla birlikte Amerika’nın batısına doğru bir yolculuğa çıkan 60’lı yaşlarındaki Fern karakterine hayat veriyor.

 

Nomadland Filminin Fragmanı

 

Fern’in modern bir gezgin olarak hayatını sürdürdüğü filmin kadrosunda oyunculuk tecrübesi olmayan ve gerçek hayatta da Amerika’da gezgin olarak yaşayan Linda May ile Charlene Swankie yer alırken; bu isimlere David Strathairn eşlik ediyor.

Türkiye prömiyerini ekim ayında 39. İstanbul Film Festivali’nde yapan filmin Türkiye’de de gösterime girmesi planlanıyor. Fakat pandemi sebebiyle film için henüz net bir vizyon tarihi açıklanmış değil.

 

 

Yorumlar