Friends Dizisinin Özel Bölümü Yine Ertelendi

Friends Dizisinin Özel Bölümü Yine Ertelendi

HBO Max, sevilen dizi “Friends“ için hazırlayacağı özel bölümü bir kez daha ertelediğini açıkladı.

1994 yılında yayın hayatına başlayan "Friends" dizisi ilk bölümünden itibaren büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı. 10 sezon devam eden dizinin son bölümü 2004 yılında yayınlanmış olmasına rağmen dizi hala sevilerek izlenmeye devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda HBO, dünyanın her yerinde hayranları olan "Friends" ekibinin, özel bir bölümle yeniden bir araya geleceğini duyurmuştu. Bu özel bölümde ana kadro, planlanmamış bir özel bölümle seyirci karşısına çıkacaktı. Daha önce çekimleri ertelenen özel bölüm için yeniden bir erteleme kararı alındı. Coronavirüs salgını nedeniyle sinema ve televizyon sektörü çalışmalarına kaldığı yerden devam etmek konusunda zorluk yaşarken setin kurulabilmesi mümkün gözükmüyor. İlerleyen günlerde ise yeni çekim tarihleri açıklanacak.

Friends Yeni Bölüm Mart Ayında Çekilecekti

Dünyayı etkisi altına alan coronavirüs salgını ortaya çıkmadan önce özel bölümün mart ayında seyircilerle beraber çekileceği açıklanmıştı. Ancak salgının patlak vermesinin ardından eğlence sektörü birçok alanı ile tamamen durdu. Sinemalar kapandı, yeni filmlerin vizyonları ertelendi ve yeni yapımların çekimleri iptal edildi. İçinde bulunan durumla ilgili WarnerMedia Entertainment ve Direct-to-Consumer başkanı Bob Greenblatt, açıklama yaptı. Açıklamasında özel bölümün yaz sonunda çekilmesi konusunda umutlu olduklarını dile getirirken "Yıldızlar bir araya gelirse ve umarım üretime geri dönebilirsek, yaz sonunda bu harika olayın umutla yapılmasını sağlayabiliriz. Bu altı muhteşem oyuncuyu tekrar aynı rolleriyle deneyimlemek için büyük, gürültülü bir canlı izleyiciye sahip olmanın bir değeri olduğunu düşünüyoruz. Arkadaşlar bir araya geliyor ve biz bunu mutfaklarından ve yatak odalarından alkış tutan insanlarla bir web çağrısında yapmak istemedik." dedi.

Friends Dizisinin Haklarını WarnerMedia Satın Aldı

"Friends" dizisinin özel bölümü için Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, Matt LeBlanc, Matthew Perry ve David Schwimmer tekrar bir araya gelecek. Senaryosuz bölüm Stage 24'te gerçekleşecek. WarnerMedia, çok sevilen dizisinin haklarını 400 milyon dolardan fazla ödeme yaparak satın aldı. Bu satışla Netflix'i geride bıraktı. Ancak dizi bir dönem Netflix'te izlenebiliyor ve en çok izlenen programlar arasında yer alıyordu.

Yorumlar