Game Of Thrones Dizisinin Yazarları Netflix İle Anlaştı

Game Of Thrones Dizisinin Yazarları Netflix İle Anlaştı

Game of Thrones dizisinin yaratıcıları ve Netflix arasında 200 milyon dolarlık dev anlaşma.

8. sezonuyla birlikte ekranlara veda eden, dünya tarihinin en çok izlenen ve konuşulan dizisi olma ünvanını elinde bulunduran Game Of Thrones’un yaratıcıları David Benioff ve D.B. Weiss ilginç bir kararı imza atıp; Netflix’le dev bir anlaşmaya vardı. Bu anlaşmaya göre ikili birçok orjinal Netflix içeriği üretecek. Anlaşmanın bedelinin 200 milyon doları bulması bekleniyor. 

 

Game Of Thrones Yaratıcıları Amazon ve Disney İle Çalışıyor

Netflix ve Game Of Thrones’un yaratıcıları arasındaki bu büyük anlaşmayı ilginç kılan şey ise şu anda bu ikilinin Netflix’in rakibi olan Amazon ve Disney ile çalışıyor olması. WarnerMedia ve Apple da bu ikiliyle sürekli iş anlaşması yapmaya çalışıyordu. Benioff ve Weiss şu sıralar George Lucas ile birlikte Disney’in yeni Star Wars projesini yazıyorlar. Devamında da Game Of Thrones’un spin-off dizisi için HBO ile çalışmaları bekleniyor.

Netflix’e Game Of Thrones Benzeri İçerikler Gelebilir

Bu anlaşma kesinlikle Benioff ve Weiss kardeşlerle çalışmak isteyen diğer büyük firmalara bir çalım oldu. Anlaşmanın ardından insanlar Game Of Thrones’un Netflix’e gelmesi veya söz konusu bir spin-off çalışmasının Netflix bünyesinde yapılacak olmasından heyecanlandı. Ancak böyle bir durum söz konusu değil. Yine de başarılı dizi yazarları; Netflix için Game Of Thrones ile yarışabilecek kalibrede projeler üretmeyi hedefliyor.
 

Yorumlar