Gamonya: Hayaller Ülkesi Film Afişi

Gamonya: Hayaller Ülkesi Filmi Eleştirisi

Eğlenceli yerli film Gamonya: Hayaller Ülkesi vizyonda.

Bizim Köyün Şarkısı ve Can Dostlar filmlerinden sonra yönetmen Tuğçe Soysop; Güldüy Güldüy ekibinin yetenekli gençlerini tekrar bir araya getirdiği Gamonya: Hayaller Ülkesi filmiyle izleyicilerinin karşısına çıkıyor. Filmin yapımcılığını da tıpkı diğer filmlerde olduğu gibi BKM üstlenmiş.

Anne ve babasını hiç tanımamış olan Umut, hayalperest dedesi Ahmet’le birlikte yaşamaktadır. Yaşama ve olaylara yaşından beklenmeyecek kadar realist bakan Umut’un hayatında düşlere yer yoktur; taşıdığı ismin aksine hiçbir şeyi ‘‘umut’’ etmeyen bir çocuktur. Dedesinin geçirdiği kaza sonrası gelişen süreçte kendisini, çocuklara umut aşılayarak onların dünyalarını güzelleştiren Gamonyalıların fantastik kasabasında sürprizlerle dolu bir maceranın içerisinde bulur. Bu yolculuk Umut’un realist bakış açısını değiştirmekle kalmayacak aynı zamanda hayatındaki en büyük sırrı da keşfetmesini sağlayacaktır.

Gamonyalılar yetişkinlerin kavga, hırs, çekişme, bencillik dolu dünyasında kaybolup giden çocukların ruhlarını onaracak, onlara neşeyi, umudu ve sevgiyi hatırlatacak iksirler hazırlamaktadırlar. Gamonyalıların rengarenk kasabası ve her bir üyesinin kendine özel görevinin olması gibi detayların bana çocukluğumda izlediğim Şirinler çizgi filmini hatırlattığını söylemeden geçemeyeceğim. Buradan Peyo’ya selam olsun.

Gamonyalıların hünerleri sihirli iksirler hazırlamakla sınırlı değil. Onlar, törenlerini, yemek sofralarını coşkulu şarkılarla süslüyor, notaları günlük konuşmalarının içine katıyor, müziğin neşesiyle yaşıyorlar.   

Ekibimiz daha önceki filmleriyle oyunculukları kadar seslerinin de güzel olduğunu bizlere kanıtlamıştı. Film boyunca dinlediğimiz bu eğlenceli şarkılar filmin hikayesini başarılı biçimde destekliyor ve bizlere Gamonya: Hayaller Ülkesi’ni izlemek için neşeli bir sebep daha veriyor. 

O neşe, salondaki minik seyircilere ulaşmayı başarmıştı. Seans boyunca kimi zaman pür dikkat kesilen, kimi zaman kahkahalara boğulan, kimi zamansa şarkılara coşkuyla eşlik eden çocukları görünce, Gamonya: Hayaller Ülkesi filminin amacına ulaşacağını düşünüyorum...

Keyifli seyirler.

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.