Gaspar Noe' Dan +18 Climax Fragmanı

14 Mayıs 2018

We Fuck Alone, Sida, Enter the Void gibi başarılı filmlere imza atan sıradışı yönetmen Gaspar Noe yeni filmi Climax’ i seyirciyle buluşturmaya hazırlanıyor.

Çekimleri büyük bir gizlilik içerisinde yürütülen filmin dünya prömiyeri geçtiğimiz günlerde Cannes Film Festivali’ nde gerçekleştirildi. Salon kapısında uzun kuyruklar oluşurken Gaspar Noe gösterimden önce salondaki yerini aldı ve film başlayana kadar salonun fotoğraflarını çekti.

Alışılmadık tarzı ve aykırı bakış açısıyla nam salan Noe, 3 yıl önce Love filmi ile yine Cannes’ ı dumur etmişti. Climax “Yönetmenlerin 15 Günü” seçkisinde gösterildi. 
 
Çekimleri 8 yılda tamamlanan film yine Gaspar Noe tarafından gerçek hikayelere dayandırılarak kaleme alınmış, , görüntü yönetmenliğini Benoît Debie, kurgusunu ise Denis Bedlow üstleniyor . 95 dk uzunluğundaki yapım,  90’lı yılların ortasında bir ormandaki yatılı bir okulda geçip buraya üç günlük bir prova için gelen 20’ye yakın dansçının içkilerine uyuşturucu katıldıktan sonra dansçıların kendilerini bir cehennemde bulmalarını, bitmek bilmeyen bir nevroza kapılmalarını konu alıyor.

Filmin vizyon tarihi ise 19 Ekim

 

Yorumlar

Bu içeriğe henüz yorum yapılmamış, ilk yorumlayan sen ol.