Geleceğin Sineması Yarışma Jürisi Açıklandı

Geleceğin Sineması Yarışma Jürisi Açıklandı

TÜRSAK Vakfı’nın bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Geleceğin Sineması’na dereceye girecek filmleri seçecek olan jüri önemli isimlerden oluşuyor.

Sinema öğrencilerinin kısa film projelerini hayata geçirmeleri için her sene destek veren TÜRSAK Vakfı’nın bu yıl 16. kez düzenlenecek olan Geleceğin Sineması’na dereceye girecek filmleri seçecek olan jüri önemli isimlerden oluşuyor. Yönetmen Yüksel Aksu başkanlığında; oyuncu Ceren Moray, TÜRSAK Vakfı Başkanı yapımcı Elif Dağdeviren, Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölüm Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Kemal Suher ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Selçuk Yavuzkanat’tan oluşuyor.
Türkiye genelindeki tüm üniversitelerin sinema ve medya bölümlerinde eğitim gören ön lisans, lisans ve yüksek lisans öğrencilerine açık olan yarışmanın başvuruları geleceginsinemasi.tursak.org.tr adresinden 18 Mart’a kadar gerçekleştirilecek olup ön eleme sonuçları 18 Nisan 2019 tarihinde açıklanacak.

Genç yetenekleri desteklemeyi ve sinemaya katkı sunmayı hedefleyen yarışmada bu yıl maddi desteğe hak kazanan 10 projeye 6 bin TL ve bunların arasından seçilen üç projeye de post-prodüksiyon desteği verecek.

Yorumlar