George Clooney İmzalı “The Tender Bar“ Geliyor

George Clooney İmzalı “The Tender Bar“ Geliyor

George Clooney, hem yönetmeni hem de yapımcısı olacağı uyarlama filmi “The Tender Bar“ın hazırlıklarına başladı.

George Clooney, bir roman uyarlaması olacak yeni filmi "The Tender Bar" için görüşmelere başladı. J.R. Moehringer'in aynı isimli biyografik romanından uyarlanacak olan film Smokehouse Pictures şirketi adı altında çekilecek. "The Tender Bar" filminde hem yönetmen hem de yapımcı olacak olan George Clooney'e Grant Heslov ve Ted Hope eşlik edecek. Uyarlama senaryo dalında "The Departed" filmi ile Oscar kazanan William Monahan, "The Tender Bar" filminin senaryosunu kaleme aldı.

The Tender Bar Çekimleri

Daha önce Sony Pictures, "The Tender Bar" kitabının filme uyarlanması için birkaç adım atmıştı ancak bir türlü çekimler yapılamamıştı. George Clooney'nin, Pulitzer Ödülü’ne layık görülen Moehringer'in romanını nasıl uyarlayacağı merak ediliyor. Daha önce George Clooney, “Confessions of a Dangerous Mind”, “Good Night, Good Luck”, “Leatherheads”, “The Ides of March", “The Monuments Men” ve “Suburbicon” gibi filmlerde yönetmen koltuğuna oturmuştu. Hatta "Good Night, Good Luck" filmi ile en iyi yönetmen kategorisinde Oscar'a aday olarak gösterilmişti. Hem yapımcı hem de yönetmen olarak yer alacağı bu projenin oyuncu kadrosu ve çekim planı henüz netleşmedi.

The Tender Bar Filminin Konusu

Romanda, küçük yaşta babasını kaybeden bir çocuğun hayatı anlatılıyor. Babasını kaybettiği yıllarda amcası ve babasının arkadaşları bu çocuğa sahip çıkıyor ve yetişkin olduğunda kendisini büyütenleri aramaya başlıyor. Bir yazar olarak hayatına devam ederken, babasına duyduğu özlemi ve yaşadığı çaresizliği gidermek için sokağı köşesindeki bara gidiyor ve babasıyla olan anılarını bu barda yad ediyor.

Yorumlar