Filtreler

Gerilim Dizileri

23 sonuç Sırala
Filtrele

Gerilim dizileri, izleyiciyi ekran başında kalp atışlarının artmasından keyif alanların korku filmleri ile birlikte favori türü olarak dünyanın en çok izleyici çeken dizi türleri arasında yer almaktadır. Dünya çapında en popüler gerilim dizileri Türkiye’de de son yıllarda popülerliğini arttırıyor. Gerilim dizileri sıklıkla korku temalı diziler ile birlikte sunulur bu sebeple de bu iki dizi türü birbiri ile sıkça karıştırılır.

Gerilim dizileri korku dizilerinin aksine, seyirciyi korkutmak yerine germek daha doğrusu her an heyecanlı bir şekilde sürpriz ve kötü bir şey olabilecekmiş hissi veren dizilerdir. İnsanların sıkıcı hayatlarına çok farklı bir heyecan kattığı için gerilim dizileri etkileyiciliğini ilk günden son güne dek koruyacak gibi. Tüyleriniz diken diken bölümlerce dizi izlemenin keyfi şüphesiz ki tartışılmaz.

Gerilim dizilerinde mahkumlardan suçlulara, suikastlarden kaybedenlere, masum tutsaklardan karanlık ve kötü karakterlere, psikopat bireylerden kötü polislere kadar her türlü karakteri bulmak mümkündür. Gerilim türü dizilerde terörizm, siyasi komplolar, takipler, cinayetler birbirini kovalar.

İzlerken Nefesinizi Kesecek Gerilim Dizileri

Oldukça eski bir tarihi olan gerilim dizilerine milyonlarca izleyici tarafından dünya tarihinin en iyi dizisi kabul edilen Breaking Bad oldukça güzel bir örnektir. Sezonlarca izleyicileri ekrana kilitleyen Breaking Bad; en sonunda bir Netflix filmi haline getirildi. Breaking Bad’in bu türdeki diğer rakipleri de oldukça etkileyici. Gerilim dizilerinin bir diğer örneği tarihin en çok izlenen dizilerinden olan en ünlü zombi dizisi The Walking Dead.

Mr. Robot, Narcos, Black Mirror hatta Altered Carbon dizilerini de gerilim dizilerine başarılı ve uluslararası örnekler olarak göstermek mümkündür. Bu da gösteriyor ki gerilim dizileri yukarıda da bahsettiğimiz gibi gerçekten her çeşit dizi türüyle birlikte sunulabiliyor. Yeri geldiğinde komik diziler bile bir gerilim dizisine dönüşebiliyor.

Tüm Zamanların En İyi Gerilim Dizi Önerileri

Geniş bir bilgi birikimine sahip olan sayfamızda gerilim dizileri ile merak ettiğiniz veya aradığınız her türde dizinin detaylarına ulaşmanız mümkündür. Fragmanlardan, oyuncu detaylarına ya da dizi incelemelerine kadar her bilgi elinizin altında olacaktır.

Heyecanı doruklarında yaşayacağınız gerilim dolu diziler için web sitemizden kolaylıkla dizi seçimi yapabilirsiniz.

/1